ISBN

9788301199494: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/wiek-burzy-i-spokoju-andrzej-piasecki-124411u

Cena:


1

:

:

Cena:


Dla ciebie mogę umrzeć i inne zagubione opowiadania

Autor: F.Scott Fitzgerald

Zbiór wcześniej niepublikowanych opowiadań F. Scotta Fitzgeralda. legendarnego amerykańskiego pisarza. autora Wielkiego Gatsby’ego. dziś czytywanego częściej niż kiedykolwiek przedtem.

Tytuł nawiązuje do słynnego określenia Gertrude Stein. „zagubione pokolenie”. do którego zaliczany jest Fitzgerald.

Autor nie tylko doskonałych powieści. lecz także krótszych form stanowiących kronikę ery jazzu. tworzył opowiadania przez całe życie. Wiele z zebranych w niniejszym tomie złożył w głównych czasopismach amerykańskich i chociaż zostały przyjęte. nigdy nie ukazały się drukiem. Kilka powstało jako propozycje na scenariusze filmowe. jednak nie doczekały się ekranizacji. Napisane w charakterystycznym dlań ciętym i zaskakującym stylu kreślą obraz środowisk filmowych. lekarskich. uniwersyteckich na tle realiów Nowego Jorku. Karoliny Północnej czy Hollywood lat 30. XX wieku. a jednak poruszają kwestie uniwersalne.

Wprowadzenie A.M. Daniel. badaczki twórczości Fitzgeralda. oraz jej wstępy do poszczególnych opowiadań. wzbogacone zdjęciami pisarza i jego rękopisów. stanowią nieocenione źródło wiedzy na temat jego życia. czasów. a także warsztatu.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


ISBN

9788366074637: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/opowiesci-z-biu

Cena:


ISBN

9788365947994: Wydawnictwo

Format

296: https://woblink.com/ebook/kpa-komentarz-kodeks-postepowania-administracyjnego-maciej-j-nowak-zbigniew-olech-zuzanna-tokarzewska-zarna-agata-zimnicka-124506u

Cena:


Wyspa dla dwojga

Autor: Susan Stephens

Xavier Del Rio otrzymuje w spadku od ciotki połowę wyspy. Drugą ciotka zapisała opiekującej się nią przez ostatnie lata Rosie Clifton. Xavier zamierza spłacić Rosie. a potem wybudować na wyspie hotele i pola golfowe. Ale Rosie kocha to miejsce i nie zgadza się na takie zmiany. Xavier nie zamierza ustąpić. jednak Rosie składa mu propozycję. która wydaje mu się tyleż szalona. co pociągająca…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99wojciech koerber, szaman diablo 3 build, pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki, lego harry potter lata 5-7 kody, podręczniki online pdf za darmo, nioh trofea, oto ja klasa 2 sprawdziany pdf, algebra liniowa zadania, zdradzona pdf, darmowe e booki do pobrania, mściciel, goodman wstęp do socjologii pdf, cities skylines jak zacząć, sprawdzian z matematyki klasa 4 liczby i działania pdf, marek kamiński wyprawa, mariusz rosik, michelle celmer, niebieska porcelana, wakacje 1939…