Wojna a kultura

Autor: Olzacka Elżbieta

Czy wojna jest zakodowana w naszych memach. naszej kulturze? Jaką rolę w prowadzeniu działań wojennych odgrywają idee. wartości i przekonania. podzielane zarówno przez wojskowych i politycznych liderów. jak i przez rzesze walczących na wojnach mężczyzn? Autorka książki próbuje odpowiedzieć na te pytania. kreśląc teoretyczną perspektywę analizy związków pomiędzy sposobami prowadzenia wojen a podzielanymi w społeczności treściami kulturowymi. Książka opisuje transformację wojny. jaka zaszła pomiędzy szesnastym a osiemnastym wiekiem w krajach Europy Zachodniej oraz w Rosji. Zmiany związane z racjonalizacją i standaryzacją przemocy oraz rozszerzaniem się zakresu i znaczenia władzy dyscyplinarnej. towarzyszące wyłanianiu się nowoczesności. nie mogły pozostać bez wpływu na ludzi wywo

:

Cena:


Rozminięci

Autor: Monika Orłowska

Ostrożnie. Anno. ostrożnie. Stąpasz po kruchym lodzie.

Główni bohaterowie. Ana i Ed. zostali mocno doświadczeni przez życie. nim los ich połączył. Między nimi jest spora różnica wieku – Ana. która wciąż nosi w sobie żałobę po zmarłym mężu. jest starsza. co sprawia. że ich związek jest jeszcze trudniejszy. W dodatku Ed. który jest muzykiem. ciągle podróżuje po świecie. Czy będą potrafili sobie zaufać? Czy przełamią swoje traumy i uprzedzenia? Czy to jest miłość. czy tylko spotkanie?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9dziedziczenie biologia, gąsienice polskich motyli, dobre zycie, części mowy a części zdania, świat nauki pdf, ania z zielonego wzgórza test pdf, dzieci odmiana, ibuk pl, książka harem, magdalena kalińska, honoryfikatywność koreański, przekrój kabla a prąd, dziwki numer, atanazy raczyński, spatia, justyna ziółkowska, wirusologia lekarska leon jabłoński pdf, merrill christine, sprawdziany z polskiego, opowiesci z narni online, słownik logopedyczny, repetytorium maturalne polski pdf, arwen elys dayton, roman pdf, dyzio marzyciel interpretacja…