Listy

Autor: św. Katarzyna ze Sieny

W Listach św. Katarzyny ze Sieny czytelnik znajdzie nie tylko ślad jej dynamicznej działalności. ale również wszystkie najważniejsze tematy doktryny mistycznej. Liczne fragmenty są bezpośrednim opowiadaniem o tym wszystkim. co ujrzała i przeżyła w mistycznym zjednoczeniu z Bogiem. Są to próby opisu rzeczywistości. której nigdy dokładnie i do końca człowiek nie potrafi przekazać. Mistyk poznaje prawdy znane każdemu chrześcijaninowi z Objawienia – jak to pięknie wyraził Bergson – zostawia na nich ognisty ślad. Życie duchowe Katarzyny jest ustawiczną ekstazą. ciągłym wznoszeniem. któremu towarzyszą niezwykłe łaski mistyczne. bolesne udręki oraz momenty wielkiego ukojenia i radości.

Jest wielka różnica między tym. kto miłuje prawdę. a tym. kto jej nienawidzi. Człowiek pogrążony w ciemnościach grzechu śmiertelnego nienawidzi prawdy; nienawidzi on także wszystkiego. co Bóg kocha. a miłuje to co Bóg nienawidzi. Tak więc podczas gdy Bóg nienawidzi grzechu. nieuporządkowanej rozkoszy i przyjemności światowych. człowiek je kocha. karmiąc się nędzą tego świata. a na każdym urzędzie zachowuje się niemoralnie. Jeżeli zatem taki człowiek zajmuje urząd. z racji którego ma rozdzielać coś i pomagać bliźnim. to służy im tylko wtedy. gdy widzi. że będzie miał z tego jakąś korzyść. a cały czas myśli o sobie i miłuje tylko siebie.

(z listu do Lorenzo del Pino. doktora praw w Bolonii)

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 44.99


ISBN

9788393702626: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/odkryj-swoj-zywiol-ken-robinson-31048u

Cena:diagnostyka pedagogiczna pdf, anneliese michel historia, time trader, grona gniewu, nocna droga kristin hannah, simpsons hit and run, metafizyka arystoteles pdf, obiektywnie subiektywnie, kobieta uprawia seks z koniem, żywoty świętych, milan kundera żart, edward snowden pamięć nieulotna, dzienniki goebbelsa, poprawnosc jezykowa, komunikacja werbalna ćwiczenia praktyczne, polakom i psom wstęp wzbroniony, poczet królowych polskich pdf, ebooki do pobrania…