Odrodzenie i Reformacja w Polsce

Autor: Józef Szujski

Ze wstępu autora: „Kolebki humanizmu [a więc także Odrodzenia i Reformacji]. szukać należy tam. gdzie kolebka i ognisko naszej zachodniej cywilizacji. Z Włoch poszedł humanizm na cały świat. a jaka była jego doniosłość. na to nie wystarczyłby frazes choćby najlepiej utoczony. wypowiedziany dzisiaj. to w całości wykładów. z przykładu na Polsce będę chciał szanownym słuchaczom unaocznić. Do mego zadania należy przedstawić wpływ wielkiego kierunku. gdzie indziej powstałego. na kraj daleki. do zachodniej cywilizacji należący. najdalszy od wielkiego zachodniego ogniska. Tutaj koniecznością się staje prawie już dlatego. aby upatrzyć moment właściwego chwycenia rzeczy. powiedzieć słowo o teorii. opartej na doświadczeniu wieków. wpływów takiego rodzaju…”

10: https://woblink.com/ebook/pierscienie-historyczne-polskie-franciszek-jaworski-32277u

Cena:


ISBN

9788380644168: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/dykcjonarz-uczonych-polakow-i-polek-w-trzech-tomach-tom-ii-ignacy-chodynicki-32283u

Cena:


ISBN

9788381250795: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/ostatni-intruz-lukasz-praski-tana-french-32259u

Cena:


Na kierunku głównego przeciwnika …

Autor: Andrzej Paczkowski

„Historia wywiadu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych była dosyć burzliwa. wywiad podlegał wielokrotnie zmianom i poważniejszym reorganizacjom czy to wypływającym z ogólnych przesłanek politycznych. czy będących reakcją na mniej lub bardziej przypadkowe wydarzenia. które zaszły w obrębie samego wywiadu. czy też wynikającym z działań zmierzających do racjonalizowania działalności jego poszczególnych komórek” – piszą Andrzej Paczkowski i Władysław Bułhak w 22. zeszycie serii Dokumenty do dziejów PRL.

Wydawnictwo: Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk

Cena: 10


https://woblink.com/product-publication/download/32428/epub

1: Autor

:

Cena:kolorowanki ortograficzne do wydruku, symbol konfucjanizmu, liber novus, słownik polsko łaciński pdf, biologia z tangramem, mały konspirator, bezpieczenstwo zdrowotne, duchowa misja polski, zachowania żywieniowe i ich uwarunkowania pdf, ochroniarz pdf, posłuszna żona pdf, zapomnieć różę streszczenie, niewiniątko, doktryna prawnicza, śmierć samobójcza, osiedle rzniw, sekret matki, ochęduszko koła zębate pdf, leyko mechanika ogólna pdf, język niemiecki czasy, głosy z zaświatów mróz…