Celownik

Autor: Blaže Minevski

Narrator. jednocześnie główna postać utworu. snajper. reprezentant świata chrześcijańskiego. kieruje strzelbę w stronę swego celu – muzułmanki. która ze swojego punktu obserwacyjnego celuje z broni w jego stronę. Każde z nich może strzelić w ciągu sekundy. żadne nie wykonuje decydującego ruchu.

 Doruntina – jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator. nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości. która przezwycięża śmierć – staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera. jego studiach literackich. wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają. że przeszłość miesza się z teraźniejszością. fikcja z rzeczywistością.

Kon

24.9: https://woblink.com/ebook/zycie-pozapsychotropowe-karol-neubauer-141459u

Cena:podstawy zarządzania organizacjami griffin, dzieje herodot, parapodatki, emo sapiens, chińczyk maringe, mieczysław boruta-spiechowicz, sprawdzian z genetyki gimnazjum, orwell folwark zwierzęcy pdf, zbigniew lew-starowicz książki, zimbardo gdzie ci mężczyźni, sylwia sobolewska, innowacje w turystyce, na probostwie w wyszkowie, spacerkiem przez rok, mikołaj winiewski, władysław studnicki wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej pdf…