Dowiesz się ostatnia

Autor: Melissa Hill

Życie pisze bardziej zaskakujące historie niż najlepsi autorzy bestsellerów…

Eve Callaghan zawsze chciała mieć męża. dom. dzieci. Natomiast jej starsza siostra. Sam. pragnęła zostać znaną dziennikarką.  
Eve mieszka w Dublinie. od ponad ośmiu lat jest w związku z ukochanym mężczyzną. mają dwójkę dzieci. ale Liam nie pali się do małżeństwa. Sam. ceniona felietonistka poczytnego londyńskiego tygodnika. dzięki dwóm wydanym książkom stała się sławna. Jej chłopak nalega na ślub. lecz  nie jest pewna. czy chciałaby już założyć rodzinę. A poza tym nie bardzo widzi siebie w roli gospodyni domowej przy mężu…
I bardzo współczuje młodszej siostrze. która jej zdaniem zaharowuje się na śmierć. dbając o dom. dzieci i samolubnego partnera.  
Któregoś dnia Sam wpada na pewien pomysł: podczas nieobecności Liama na kilka dni zajmie miejsce Eve. wypełniając jej obowiązki. a w tym czasie młodsza siostra pojedzie na zasłużony odpoczynek do Londynu. Dzięki temu obie będą mogły się zastanowić. czego chcą od życia.
Żadna z nich nawet sobie nie wyobraża. co wyniknie z tej niewinnej zamiany ról…

A na drugiej półkuli. w Sydney. Brooke Reynolds. redaktorka znanego wydawnictwa. promującego literaturę kobiecą. z zapartym tchem śledzi historię obu sióstr…

Fantastyczna lektura na lato.  
„Heat” 

Dreszczowiec. którego nie odłożysz. póki nie przeczytasz. 

„Woman” 

Więcej zwrotów i przełomów. niż na kolejce górskiej.  
„Mail on Sunday”
 

Tej książki nie sposób odłożyć. doskonała lektura na urlop. Rewelacyjna.  
„Sunday Independent”

Słodko-gorzka opowieść wprawiająca w świetny nastrój. Równie miła. jak ploteczki z koleżanką.   
„New Woman” 

Tym razem Hill przeszła samą siebie. The last to know to mądra. zajmująca opowieść. która spodoba się rzeszom stałych wielbicieli i zdobędzie wielu nowych zwolenników. Dowodzi. jak świetną jest autorką jest Hill.  
„Irish Independent” 

Melissa Hill mieszka z mężem Kevinem. córką Claire i psem Homerem w Blackrock w hrabstwie Dublin. Jest autorką powieści obyczajowych – zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów. przetłumaczono je na 25 języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Upiór w bloku

Autor: Marta Rysa

Wnęka na łóżko udająca pokój.

Dwadzieścia metrów antycznej ruiny.

Podmiejski domek. który okazuje się barakiem pośród chwastów.

Monitoring w każdym pokoju. którym można sterować bezpośrednio z łazienki.

Pośrednicy. którzy udają właścicieli. Właściciele. którzy wcale nie chcą najemców. Sąsiedzi. którzy chcą wiedzieć wszystko… Każdy. kto próbował kiedyś wynająć mieszkanie. musiał mierzyć się z tymi albo innymi problemami. Marta Rysa miała jednak wyjątkowego pecha.

 

Upiór w bloku. Kryminałki mieszkaniowe to zbiór zabawnych. choć często mrożących krew w żyłach. reportaży o tym jak trudno znaleźć dobre mieszkanie. Autorka z urokiem i niedowierzaniem opisuje szalony świat pośredników i właścicieli nieruchomości.

Przeczytaj. zanim wejdz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6


Pamiętnik 3

Autor: Henryk Grynberg

W niniejszym tomie swoich pamiętnikarskich zapisków. datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem. Henryk Grynberg. prozaik. poeta i eseista. dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe. rewidując przy tym doniesienia mediów. zwłaszcza dotyczące Żydów i Izraela. Dzieli się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i lektur – zwłaszcza na temat Holokaustu – oraz spotkań z czytelnikami. I jak zwykle energicznie polemizuje. Wspomina ludzi. którzy z jego świata odeszli. żegna tych. którzy – coraz częściej – odchodzą. A jednocześnie uważnie obserwuje przyrodę i z poetycką wrażliwością oraz dowcipem i wdziękiem opisuje faunę swojego zakątka. „bezdomne” lisy i sarny – z przychówkiem – które regularnie odwiedzają zapuszczony. zaciszny backyard za oknem jego gabinetu. „towarzysząc” mu godzinami przy pracy. Dramatyczna kompozycja tych emocjonalnych zapisków sprawia. że czyta się je nie jak fragmenty rzeczywistości. lecz fascynującą całość.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 44.9paweł adamowicz biografia, metody badań pedagogicznych, jarosław bzoma lekarz, zwroty do listu niemiecki, excel podręcznik pdf, biblia ekumeniczna online, bojarski piotr, ewa klepacka gryz, na własne oczy, cień olbrzyma, jak sie nie zabic i nie zwariowac ksiazka, historia myśli filmowej, sherlock holmes pdf, adam mazurkiewicz, mróz oskarżenie pdf, e-sztuka, rubacha, podręcznik diagnoz pielęgniarskich, elektronika praktyczna schematy, kąt odbicia…