Szkarłatna Róża Raju Boskiego

Autor: Jerzy Bandrowski

Książka opowiada o historii życia Wojciecha Męcińskiego. polskiego jezuity i o jego podróży misyjnej do Japonii.

‚Rozumie się. że wieść o męczeńskiej śmierci polskiego misjonarza wywarła w kraju olbrzymie wrażenie. Dodać do tego należy i dziwnie egzotyczne tło męczeńskiej tragedii. nikomu właściwie nieznaną bliżej Japonię. Znaliśmy Turcję. Krym. nawet Persję. ale do Japonii Polacy się nie zapuszczali. i Męciński był pierwszym Polakiem. który dotarł do brzegów Nipponu. W ogóle. pełne przygód. barwne i dziwne życie tego kapłana. tułającego się po wyspach. morzach i lądach nieznanych. jak Chiny. Formoza. wyspy Malajskie lub Japonia. było na owe czasy czymś nadzwyczajnym. czymś. co tę postać owiewało blaskiem i poezją baśni wschodnich. wywoływało w duszach nowe o

34.9: https://woblink.com/ebook/nowoczesna-korespondencja-biznesowa-po-angielsku-agnieszka-drummer-beata-williamson-128520u

Cena: Beata Williamson


ISBN

9788381373302: Wydawnictwo

Format

103.2: https://woblink.com/ebook/rodo-ochrona-danych-osobowych-przewodnik-po-zmianach-z-nowa-ustawa-odo-barbara-pioro-130014u

Cena:


Sfinks lodowy

Autor: Juliusz Verne

Dwutomowa powieść przedstawia przygody Halbrana i jego załogi w poszukiwaniu odpowiedzi. co stało się z Pymem.

Puste. odstraszające silnymi mrozami. pozbawione prawie wszelkiego życia. zarówno zwierzęcego jak roślinnego. daleko ku południowemu biegunowi wysunięte wyspy. nazwane przez kapitana Cooka „Wyspami Smutku’ stały się dziwnym zbiegiem okoliczności. widownią osobliwych aż do nieprawdopodobieństwa wypadków.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9dermatologia jabłońska, po piśmie, próbowałam, dno zofia nałkowska, podstawy metrologii, błaszak zoologia pdf, 365 dni audiobook free, noż w wodzie, skawina osteologia pdf, life is strange before the storm poradnik, medycyna historia, piter wojna, brian moore, mihrimah, gry farming simulator 2015, autor kamienie na szaniec, zbigniew galus, jak pisac pamietnik, kształt nocy…