Lekcje uważności

Autor: Ewa Paczoska

Książka jest poświęcona przygodom realizmu – jednej z najważniejszych. a zarazem najbardziej skomplikowanych i kontrowersyjnych kategorii w historii literatury. Ewa Paczoska przypomina formuły realizmu. które proponowali pisarze pod koniec XIX wieku. wskazując drogi przemian realizmu w kolejnym stuleciu. Autorka zanurza się w czas powstania powieści. przywołuje doświadczenia jej ówczesnych czytelników. sięga do literatury i prasy tamtej epoki. Proponuje też wycieczkę w przyszłość i nowe spojrzenie na realizm z punktu widzenia estetyki współczesnego performance’u.

W pierwszej części książki autorka pokazuje. jak pisarze przełomu XIX i XX wieku borykają się z nowymi pytaniami o status realności. wynikającymi z doświadczeń nowoczesnego podmiotu. a także z faktu. że przedstawi

11.5: https://woblink.com/ebook/angielski-pytanie-o-droge-katarzyna-fratczak-124320u

Cena:


ISBN

9788324167029: Wydawnictwo

Format

39.8: https://woblink.com/ebook/misteriom-zycia-zwierzat-sarna-rafal-karsten-brensing-ewa-walewska-wilk-124406u

Cena:


Trzykrotka

Autor: Anna Szczęsna

Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek. które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście

Alicja dowiaduje się. że zdradził ją mąż. co przelewa czarę goryczy w jej życiu. Postanawia wrócić do dawnego mieszkania. które wynajmowała za starych czasów z przyjaciółkami. Z czasem dołącza do niej Łucja. która ukrywa się w obawie przed pewnym wpływowym człowiekiem. Wreszcie do starego lokum trafia Rozalia. najbardziej poukładana z całego trio.

Przyjaciółki czują się jak przed laty. kiedy dzieliły ze sobą radości i smutki. Jednak dopada je też proza życia. dlatego wkrótce stawiają przyszłość na szali. Wpadają na pomysł. który wywróci wszystko do góry nogami. Wspólnie zakładają czasopismo i szukają tematu. który zapewni im sukces.

Chociaż mają chwile zwą

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99rozmówki polsko niemieckie pdf, arteterapia scenariusze zajęć pdf, brzydkie kaczatko-bajka dla dzieci, olga rudnicka bibliografia, eugene sue, język angielski dla początkujących ćwiczenia, tango streszczenie, siemek, fantastyczne zwierzęta zbrodni grindelwalda pl, wojna światow, remigiusz mróz nieodgadniona, jacek piekara audiobook, ben sweetland, dziady lawa, aplikacja prokuratorska testy…