Księgi wybranych. Tchnienie

Autor: Anna Kowalczewska

Dawno temu na ziemi nastał burzliwy czas zmian. Wszyscy walczyli o tereny dla siebie: elfy o lasy. krasnoludy o podziemia. demony o wulkany. Ludzie jednak byli przeganiani z miejsca na miejsce. Zwrócili się więc o pomoc do niebios – wszyscy bogowie słyszeli te modlitwy. tylko Żywioły zostawały obojętne na cierpienie ludzkie. Gdy doszło do starcia między cieniem a światłem. dżinny zdecydowały się przeciwstawić bóstwom Żywiołów i wykraść ich Esencję – serce ziemi. potężne i niebezpieczne narzędzie. Żywioły. zagniewane postępkiem dżinnów. ukarały je oraz im podobnych i zapowiedziały. że jeśli świat ponownie ogarnie niszczycielski chaos. tchną swoje geny w Wybranych. mających przynieść śmierć wrogiej sile. jednocześnie mając nadzieję. że ludzka rasa okaże się zbyt

24: https://woblink.com/ebook/zielony-zuk-i-bialy-golab-rozpaczy-albin-perc-133760u

Cena:


Kochankowie

Autor: Anne B. Ragde

Siedzieli wtedy przy stole jedząc obiad. Jedna z krów właśnie się ocieliła. ojciec rozharatał sobie kciuk gdy zwierzę wstało zbyt szybko i musiał błyskawicznie oddzielić je od cielaka. siedział teraz na swoim miejscu z zakrwawioną. brudną chustką owiniętą wokół. jedząc smażonego śledzia z gotowanymi kartoflami i masłem. krew przesiąkła przez materiał. ciemna czerwień na tle brudnej bieli. a kawałki śledzia były jasnożółte i stygły na patelni. którą matka postawiła na stole na kilku łapkach do garnków.

Nie odpowiedział na jego pytanie. Jadł.

Nie słyszysz. co do ciebie mówię? Ktoś cię widział w Øysand razem z Niemcami. Odpowiedz mi. chłopcze!

Tormod Neshov nie jest w stanie bronić się przed wspomnieniami. które wracają do niego nocą. mimo że teraz jest już bezpieczny w domu opieki. Za nic na świecie nie chce odwiedzić Neshov. gdzie Torunn zdążyła już niemal doprowadzić podupadająca gospodarstwo do porządku. angażując się jednocześnie coraz bardziej w pracę w biurze pogrzebowym Margida. Erlend bierze bezpłatny urlop. by doglądać remontu willi w Klampenborg i życie byłoby cudowne. gdyby nie drakońska dieta. którą narzucił sobie Krumme.

Kochankowie to piąty tom w serii. którą rozpoczęła bestsellrowa Ziemia kłamstw. Anne B. Ragde stworzyła kolejną wciągającą i pełną pozytywnej energii opowieść o ludziach. których zdążyliśmy pokochać – i o śmierci. która spada na nas brutalnie i nieoczekiwanie oraz życiu. które musi toczyć się dalej.

‚Mocna. wzbudzająca prawdziwe emocje saga rodzinna. Ragde napisała powieść zachwycającą. niesamowitą. a zarazem pouczającą i pełną współczucia’. – Andresseavisen

Powieść Anne B. Ragde zdobyła nie tylko rzesze czytelników. ale też uznanie krytyki i jurorów prestiżowych nagród. Ragde napisała wspaniałą wielowątkową powieść o postępującym rozpadzie dysfunkcjonalnej rodziny i nieudolnych próbach walki z chorymi emocjami. Dowiodła. że „popularna saga norweska” wcale nie musi być określeniem pejoratywnym. – Grzegorz Wysocki. Tygodnik Powszechny

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


Życie. Sposób użycia

Autor: Marian Pilot

Obszerny wybór prozy laureata Nike z 2011 roku. W skład tomu wchodzą nowele Tam gdzie much nie ma (1976). Bitnik Gorgolewski (1989) oraz opowiadania z 2002 roku Na odchodnym i W butach.

Każdy z przypomnianych tu utworów Mariana Pilota. wirtuoza frazy i arcymistrza groteski. zachwyca i przeraża. To proza wielka i nadmierna. jak obfitość jadła i napoju dla wygłodzonego wędrowca. który trafił dokądś. ale nie wie. kto go gości i kiedy to miejsce opuści. I czy będzie to możliwe?!

Marian Pilot (ur. 6 grudnia 1936) – powieściopisarz i nowelista. autor słuchowisk. dziennikarz i scenarzysta filmowy. badacz kołtuna polskiego (plica polonica) i bojownik o rehabilitację polskich czarownic. Działacz ludowy. zaliczany jest do twórców „nurtu wiejskiego” choć z silną – gombrowiczowską – skłonnością do groteskowej deformacji i sugestywnych wyśnionych wizji.

Laureat Nagrody NIKE za wydaną w WL-u powieść Pióropusz.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

:

Cena:


Diabelski młyn

Autor: Daria Orlicz

Niewielkie nadmorskie miasteczko w pełni letniego sezonu to tylko na pozór sielskie miejsce. I tutaj są ludzie. którzy bez skrupułów. czasem jedynie dla kaprysu. krzywdzą innych.

 Czy za śmiercią młodziutkiej. ciężarnej Litwinki i porwanej sprzed klubu fitness blondynki stoją te same osoby? Kto brutalnie zgwałcił jedną z turystek i kim jest człowiek szantażujący rodzinę miejscowego prawnika?

Odpowiedź na te pytania musi znaleźć młodszy aspirant Krzysztof Bugaj – seksoholik rozdarty pomiędzy rozchwianą emocjonalnie żoną a zaborczą kochanką.

 „Diabelski młyn” to historia o naiwnej ufności. za którą trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. i dramat tych. którzy zbyt pochopnie zapraszają do swojego życia zupełnie obce osoby. To opowieść o ludziach. którzy pragnąc lepszego

24.99: https://woblink.com/ebook/czerwony-alarm-james-patterson-marshall-karp-133912u

Cena: Marshall Karp


Menedżer 80/20

Autor: Richard Koch

Czy przytłacza cię ciągły napływ wiadomości do skrzynki odbiorczej?

Czy masz trudności z uporaniem się z zadaniami z listy „do wykonania”?

Czy siedzisz w pracy dłużej. niżbyś chciał. i masz wrażenie. że nie poświęcasz czasu na naprawdę ważne rzeczy?

Jeżeli tak. nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach wielka liczba menedżerów czuje się przytłoczona. pozbawiona kontroli i bezsilna w obliczu konieczności poważnej zmiany w funkcjonowaniu ich organizacji.

Piętnaście lat temu bestsellerowy autor Richard Koch przybliżył światu zasadę 80/20. zgodnie z którą 20 procent naszego czasu. wysiłku i ważnych decyzji jest źródłem 80 procent naszego sukcesu. W książce Menedżer 80/20 Koch pokazuje. jak wykorzystać tę zasadę. by stać się sku

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99malgorzata szulc, co cie nie zabije to cie wzmocni, monika braun, marek kaźmierczak, kristen ashley tajemniczy mężczyzna pdf, psychologia organizacji, peter benchley, matematyka pdf, brzezina iwaszkiewicz pdf, antoni gołubiew bolesław chrobry, sprawdzian z polskiego klasa 1, na posterunku, wojciech mruk, eric berne w co grają ludzie pdf…