Za daleki Bliski Wschód

Autor: Zygmunt Kwiatkowski

Elektryzujący reportaż z Bliskiego Wschodu! 

Konflikt na Bliskim Wschodzie w ostatnim czasie przybrał na sile. jego konsekwencją są liczne zamachy terrorystyczne w Europie do których przyznaje się Państwo Islamskie. Niemal codziennie media donoszą o nieustannym zagrożeniu niemal w każdym europejskim mieście i nie tylko.

Ostatnie zamachy w Barcelonie. Paryżu czy Londynie są jedynie małym wycinkiem tego co przeżywają zwykli ludzie w Syrii.  Ten oraz rozpalający temat uchodźców w Europie. podejmuje w swoim najnowszym reportażu Zygmunt Kwiatkowski SJ  pt. Za daleki Bliski Wschód. Autor spędził na Bliskim Wschodzie ponad trzydzieści lat i na własne oczy widział rodzący się konflikt i jego stopniową eskalację.

Obecnie na Bliskim Wschodzie toczy się krwawa wojna. Początkowo walczące strony niejako wyłączały z tego konfliktu chrześcijan – twierdziły. że to nie ich sprawa. że nie mają się oni w to mieszać. a nic złego im się nie stanie. Posługujące się ideologią terroru tzw. Państwo Islamskie szybko zmieniło jednak zarówno retorykę. jak i praktykę wojenną.

W efekcie to właśnie chrześcijanie są najbardziej pokrzywdzeni i bezradni w tym konflikcie. Niemal każdy myśli o ucieczce. Syryjczykom codziennie towarzyszy paraliżujący strach o utratę życia. A świat biernie przygląda się ich losowi.

Drogi Czytelniku. dostajesz do rąk nie tylko lekturę będącą wynikiem przemyśleń autora. lecz także relację świadka o tym. co jest faktyczną przyczyną tej wojny i jakie konsekwencje niesie ona ze sobą. Ten świadek jezuita. który większość swojego życia poświęcił pracy zarówno dla chrześcijan. jak i muzułmanów. wypowiada słowa będące głosem tych. którzy tego głosu nie mają. To my musimy być ich głosem.

Ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło

Dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Książka pod honorowym patronatem:

Pomoc Kościołowi w Potrzebie; Głos prześladowanych Chrześcijan

Patronat medialny: 

Gość Niedzielny. KAI. Przewodnik Katolicki. Aleteia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26


ISBN

9788380644250: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/o-falszywej-historii-jako-mistrzyni-falszywej-polityki-jozef-szujski-32290u

Cena:


Gdy słowa zawodzą

Autor: Julie Buxbaum

David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała. jak to się robi.

Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem. wszyscy są zszokowani – a najbardziej David i Kit. Tych dwoje – wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego – świetnie się rozumie! Kit zmaga się z życiową tragedią – jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. David angażuje się w prywatne śledztwo. ale żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć. jak ono się skończy…

Urocza. zabawna i zarazem wzruszająca do głębi.

Nicola Yoon. autorka bestsellerów Ponad wszystko oraz Słońce też jest gwiazdą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.4


ISBN

9788380644106: Wydawnictwo

Form

25.9: https://woblink.com/ebook/zakazane-przyjemnosci-elizabeth-hoyt-32291u

Cena:


ISBN

9788301194857: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/upadek-cywilizacji-zachodniej-naomi-oreskes-eric-m-conway-32235u

Cena: Eric M. Conway


Zobowiązanie (t.3)

Autor: Amy A. Bartol

Evie wraz z grupą przyjaciół ukrywa się w Chinach. Dziewczyna odnajduje w sobie nowe. jeszcze nie całkiem wykształcone umiejętności: potrafi upodobnić się do podłoża. a także emitować ‚klony’. które wnikają w ciała innych ludzi. przekazując im myśli oraz stan emocji nadawczyni. Tymczasem Russell i Brownie na dobre utknęli na Ukrainie; Zefir i Buns zamierzają wyruszyć im z pomocą. Evie z przerażeniem dowiaduje się. że jej przyjaciółka Molly jest w rękach Brennusa. który grozi jej utratą ludzkiego życia i przemianą w wampira-ożywieńca. Czy Evie uda się w porę ostrzec Russella i ocalić przyjaciółkę? Czy w porę opanuje trudną sztukę wysyłania ‚klonów’. żeby uchronić tych. których kocha. przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

Wydawnictwo: Akurat

Cena:gramatyka włoska dla wszystkich pdf, lars mytting, starość w literaturze, pokolenie ja niezdolni do relacji, grzenia, anatemy, zdrowy jak japońskie dziecko, anatomia człowieka książka pdf, patologie społeczne pdf, mikroekonomia zadania i odpowiedzi pdf, prawda cię wyzwoli, angielski test ósmoklasisty, kamienie na szaniec z opracowaniem, bad saint, czarne wdowy, jan sariusz zamoyski, ostatni samuraj książka, maria simma dusze czyśćcowe, marta mikołajczyk, performans, wolnosc finansowa dzieki inwestowaniu w nieruchomosci, kamil fejfer zawód, curzona…