Bezcenne. Naziści opętani sztuką

Autor: Anders Rydell

W latach 1933-1945 naziści zrabowali miliony bezcennych dzieł sztuki i antyków. Na rozkaz Hitlera po Europie krążyły specjalnie przeszkolone oddziały. których zadaniem było zagrabianie skarbów kultury. Najczęstszym obiektem tych grabieży były muzea. galerie sztuki i prywatne kolekcje znajdujące się w domach żydowskich rodzin. Najwspanialsze dzieła Hitler zamierzał zaprezentować w Führermuseum. podczas gdy dzieła uznane za sztukę zdegenerowaną – „entartete Kunst” – miały zostać zniszczone albo sprzedane za tak potrzebną. zagraniczną walutę. Po wojnie wiele z tych dzieł odnaleziono. ale ponad sto tysięcy cennych obrazów i rzeźb zaginęło. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat niektóre z nich zaczęły się odnajdywać. Okazało się. że wisiały w kilku najznamienitszych galeriach sz

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 12


Cudowny dotyk

Autor: Jason Mott

To miała być największa atrakcja Jesiennego Festiwalu. Kiedy podczas kolejnej akrobacji samolot spadł na ziemię niczym rozżarzona gwiazda. wśród widzów wybuchła panika. W rumowisku utknęła dwójka dzieci. Ava i Wash. Kiedy Ava przykryła dłońmi ranę Washa. jej dotyk go uzdrowił. Wiadomość o cudzie obiegła świat lotem błyskawicy. Z najdalszych zakątków ściągają tłumy chorych. Ava leczy dotykiem. ale za każde kolejne uzdrowienie przypłaca utratą sił. Szybko staje przed dramatycznym wyborem – jak wiele jest gotowa poświęcić. by ratować innych?

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


Bezcenne. Naziści opętani sztuką

Autor: Anders Rydell

W latach 1933-1945 naziści zrabowali miliony bezcennych dzieł sztuki i antyków. Na rozkaz Hitlera po Europie krążyły specjalnie przeszkolone oddziały. których zadaniem było zagrabianie skarbów kultury. Najczęstszym obiektem tych grabieży były muzea. galerie sztuki i prywatne kolekcje znajdujące się w domach żydowskich rodzin. Najwspanialsze dzieła Hitler zamierzał zaprezentować w Führermuseum. podczas gdy dzieła uznane za sztukę zdegenerowaną – „entartete Kunst” – miały zostać zniszczone albo sprzedane za tak potrzebną. zagraniczną walutę. Po wojnie wiele z tych dzieł odnaleziono. ale ponad sto tysięcy cennych obrazów i rzeźb zaginęło. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat niektóre z nich zaczęły się odnajdywać. Okazało się. że wisiały w kilku najznamienitszych galeriach sz

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 12


Nieustające święto

Autor: Waldemar Lejdward

‚Nie traćmy marnie życiaDopóki jeszcze czas.Ta czara do wypiciaKażdemu grozi z nas.’Nie traćmy marnie życiaWaldemar LejdwardByłem długoletnim pedagogiem i wychowawcą młodzieży. Odbyłem wiele praktyk zawodowych z uczniami zarówno w kraju. jak i za granicą. Niektóre z tych wyjazdów opisałem w tomie opowiadań ‚Bogini zwycięstwa’. Ostatnia książka jest plonem pobytu w sanatorium w Inowrocławiu. Spotkałem tam kuracjusza. który zdawał sobie sprawę. że jest to już ostatni jego wyjazd na kurację.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14współczesna literatura polska, uświadomienie, ustawa o samorządzie gminnym komentarz, samodzielne myślenie, dobranoc do widzenia cześć giniemy, minczewski marczenko pdf, pizza connection 2 poradnik, dworek w miłosnej, jerzy dziewulski o polskiej policji, teoria adama smitha, janusz molis, elex poradnik chomikuj, wódz kozaków, diuna ebook, joanna marszałek, wiech wiechecki, prawo administracyjne skrypt, piknik pod wiszącą skałą serial online, do jutra, polsko łaciński słownik, rok w którym nauczyłam się kłamać, przystań heroes 3, ryszard aleksandrowicz…