Ortodroma

Autor: Mateusz Janiszewski

Ortodroma (gr. orthós – prosty. drómos – bieg. tor wyścigowy) – najkrótsza droga pomiędzy dwoma punktami na powierzchni kuli biegnąca po jej powierzchni.

W 1914 roku Ernest Shackleton wyruszył na pokładzie Endurance w podróż. która przeszła do historii. Cel był jasno określony – Antarktyda. Pomimo wysiłków całej załogi statek został uwięziony w lodzie – od kontynentu dzielił ich dzień żeglugi. Rozpoczął się wyścig o życie w skrajnie nieprzyjaznym. bezlitosnym i wymagającym pustkowiu.

Ponad wiek później inna załoga wyrusza w rejs. by powtórzyć trasę legendarnej wyprawy. Jednym z kapitanów jest Mateusz Janiszewski – lekarz. podróżnik. pisarz. Zaplanowana na wiele miesięcy podróż okazuje się dużo bardziej wymagająca – nie dla podróżnika. dla człowieka.

W ty

29.9: https://woblink.com/ebook/to-jedno-zdjecie-dorota-milli-126659u

Cena:


ISBN

9788301197957: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/latajacy-cyrk-fizyki-jearl-walker-126880u

Cena:darmowe ebook, świat po wielkiej wojnie, damy do towarzystwa, harry potter i więzień azkabanu j.k. rowling, druga twarz tlenu, niestandardowe instrumenty polityki pieniężnej, neuromarketing książka, mimetyka, brzydki zly, lektury patriotyczne, malowany ptak audiobook, wyborcza cena, bialy pajak, komunikacja terapeutyczna, chłopi 1, janiec farmakologia…