Pinokio

Autor: Carlo Collodi

Jedna z najpopularniejszych opowieści o przygodach drewnianego pajacyka Pinokia.

Seria „Literatura Klasyczna” to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne. nowoczesne wydanie sprawia. że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę. a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 18.99


W czwartym wymiarze

Autor: Antoni Lange

W czwartym wymiarze” – to zbiór dwunastu fantastycznych opowiadań Antoniego Lange. opublikowany w 1912 w Krakowie.

 

Choć opowiadaniom zbioru zdecydowanie bliżej do baśni. powszechnie uważa się je za głównego przedstawiciela wczesnego okresu rozwoju fantastyki naukowej w Polsce. Treść dzieła oscyluje przy tym wokół różnorodnych tematów. z czego na pierwszy plan wysuwają się wątki temporalne. psychoanalityczne oraz patriotyczne.

 

Tytuł zbioru odnosi się do pojęcia „czwartego wymiaru” obecnego w naukach ścisłych i filozofii XX wieku. W powszechnym mniemaniu pojęcie to zwykło się pojmować jako synonim czasu. W rzeczywistości może to być również klasa równoległych wszechświatów; przez analogię można stwierdzić. że czwarty wymiar jes

:

Cena:


Maria z Magdali w Ewangelii. legendzie i sztuce

Autor: Mieczysław Skrudlik

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Maria z Magdali. Maria Magdalena – według Biblii żyjąca w I w. n.e. kobieta pochodząca z wioski Magdala. obecnie Migdal. Należała do kręgu uczniów Jezusa. Przyłączyła się do niego po tym. gdy wypędził z niej siedem złych duchów. We wschodniej tradycji chrześcijaństwa przedstawiana jest jako niosąca olejki do grobu Chrystusa i świadek jego zmartwychwstania i jest szanowana jako „równa apostołom”. W tradycji łacińskiej przez wieki łączono ją z kobietą cudzołożną z Ewangelii św. Łukasza. Ukazywano ją wiernym. zwłaszcza kobietom. jako wzór nawróconej grzesznicy (za: Wikipedia). Z wprowadzenia autora: „Zadaniem te

15: https://woblink.com/ebook/moralnosc-rozkoszy-wenus-wenus-magiczna-bogini-ciala-piotr-piobb-32108u

Cena:


Biblia nie gryzie

Autor: Marcin Kaczmarczyk

Biblia nie gryzie to zapis niezwykle osobistej drogi ku Prawdzie. Drogi. do przebycia której zaproszony jest każdy z nas. Marcin Kaczmarczyk pokazuje. jak Bóg realnie działa w jego życiu poprzez Słowo. modlitwę i innych ludzi. Udowadnia. że spotkanie ze Słowem Bożym jest niczym podpięcie się pod życiodajną kroplówkę. która stanowi odtrutkę na codzienne upadki. zwątpienia i lęki.

Każdy rozdział tej książki poświęcony jest jednej księdze Pisma Świętego. Autor nie streszcza fabuły. nie dokonuje skrupulatnej egzegezy. nie tropi historycznych zagadek. Zamiast tego pokazuje. w jaki sposób każda księga dotknęła go osobiście i zmieniła jego życie. jak Słowo Boże działa tu i teraz. w rzeczywistości XXI wieku.

Wyruszając w podróż po Biblii z Marcinem Kaczmarczykiem. popatrzysz na nią tak.

:

Cena:


Wyprawy „najemnika” od biurka oderwanego

Autor: Janusz Korpa

Pewnego dnia usłyszałem. jak „gość” mający 46 lat mówi. że życie ma już za sobą. – wspomina Autor. Janusz Korpa – Co za absurd! Nie wierzcie! Każdy zaczynający kolejną „dziesiątkę” słyszy. że to najlepszy okres w życiu. Prawda jest taka. że spotkałem w życiu staruszków o mentalności nastolatków i trzydziestolatków zachowujących się jak stare dziady. – kontynuuje Autor.

Zawsze jest czas na zmiany we własnym życiu. Sam się o tym przekonałem. gdy mając 40 lat wsiadałem bez żadnego doświadczenia na jacht na Spitsbergenie. Tak. jak coś zaczynać to od razu z przytupem! Ta książka jest o tym. O tym. że w każdym wieku można zacząć przygodę życia. I nie musi to być wyprawa na Spitsbergen. Grenlandię. Alaskę. Może być

Wydawnictwo: Replika

Cena: 26.9robin cook coma, toxic 2, kultura języka polskiego markowski pdf, mobbing w domu, litwo ojczyzno moja pdf, dziewczyny z dubaju książka pdf, czas pogardy audiobook peb, próba życia figaro pdf, ostateczne rozwiązanie, szkoła na miarę, ucho igielne myśliwski, pippi pończoszanka pdf, pewniak gimnazjalny geografia, annie burrows, jak rzucic palenie ksiazka, metodologia badań pedagogicznych definicja, znachor online, piotr krysiak dziewczyny z dubaju…