Fałszywa nuta

Autor: Izabela Żukowska

Gdańsk. rok 1939. Lisa Keller jest młodą dziewczyną marzącą o karierze pieśniarki. Tymczasem jednak pracuje w knajpie. wieczorami śpiewając dla gości. Przypadek sprawia. że do lokalu przychodzi Siegfried Lewenhart. znany muzyk i wpływowy dyrektor teatru. Przedstawia on dziewczynie z pozoru atrakcyjną propozycję: w zamian za wyświadczenie mu pewnej przysługi obiecuje uczyć Lisę śpiewu i zrobić z niej sławną artystkę. Lisa zgadza się i zostaje gospodynią u jego ojca. niegdyś słynnego. obecnie zapomnianego kompozytora. Atmosfera starej willi przesiąknięta jest wielką muzyką. przebrzmiałą sławą. dawnymi koncertami. nieznanymi utworami.

Wkrótce okazuje się. że stary maestro także ma dla Lisy zaskakującą propozycję…

Nad wszystkimi zawisło przekleństwo tajemniczego utworu. które dotknęło nawet… Adolfa Hitlera. Tam. gdzie prawda jest fałszem. jedynym wybawieniem staje się muzyka. Tak przynajmniej sądzi jeden z bohaterów książki. który wierzy w nadzwyczajną moc dźwięków. Ale w tej historii nic nie jest takie. jak się początkowo wydaje. A kiedy muzyka milknie. świat zmienia się nieodwracalnie.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog. dziennikarka radiowa. autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtkem. powieści obyczajowej ‚Skazy’ i współautorka (razem z Faustyną Toeplitz-Cieślak) książki ‚Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina’. Autorka słuchowisk radiowych. laureatka nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Mąż na liście życzeń

Autor: Maya Blake

Sienna Newman od roku jest kochanką swojego szefa. Emiliana Castillo. Podczas tygodniowego pobytu Emiliana w rodzinnej Argentynie. Sienna uświadamia sobie. jak bardzo jej na nim zależy. i postanawia mu to wyznać. Jednak Emiliano po powrocie zachowuje się dziwnie. Sienna czuje. że coś jest nie tak. Nazajutrz znajduje w gazecie wiadomość o jego zaręczynach…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:józef szopiński, kot czarownicy, igrzyska śmierci w pierścieniu ognia pdf, mity greckie pdf, teresa tomaszkiewicz, sprawdzian kl 2, two point hospital poradnik, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi ebook, zastosowanie dronów we współczesnym świecie, streszczenie karolci szczegółowe, sprawdziany z matematyki klasa 4 do druku, cele taktyczne przykłady, chemia kosmetyczna pdf, wielka księga cipek książka pdf, niewinna krew, test optyka, opór psychologia, rosyjskie słówka, robert sulik, jańczuk stomatologia zachowawcza, audiobook nowy testament, toksyczni rodzice pdf, wyspy plugawe, przysięga bayeka…