Leonardo i Ostatnia Wieczerza

Autor: Ross King

W 1495. Leonardo da Vinci zaczął jedno z najbardziej wpływowych dzieł sztuki w dziejach – „Ostatnią Wieczerzę”. Po dekadzie spędzonej na dworze Lodovico Sforzy. hrabiego Mediolanu. Leonardo był w punkcie zero: w wieku 43 lat. nie dokonał. pomimo stworzenia wielu prestiżowych dzieł. niczego. co naprawdę byłoby warte jego nadzwyczajnych umiejętności. Jego ostatnią klęską był gigantyczny koń z brązu odlany na cześć ojca Lodovica. zrobiony z materiału skonfiskowanego przez wojsko. Zlecenie namalowania Ostatniej Wieczerzy miało być małą kompensatą tej porażki. choć szanse na jej ukończenie nie były wielkie:  Leonardo nigdy nie pracował nad tak dużym obrazem i nie miał doświadczenia z techniką malowania ściennego – freskiem.

Pośród wojny oraz politycznego i religijnego chaosu wokół niego. nękany przez swoje własne niepewności i frustracje. Leonardo tworzy arcydzieło. które na zawsze go określi. Ross King ujawnia dziesiątki historii. które są osadzone w tym obrazie. i unieważnia wiele dotyczących go mitów. Przywołując fascynujący okres w europejskiej historii. przedstawia wizerunek jednego z największych geniuszy w historii poprzez opowieść o jego sławnym dziele.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 40


Dobro złem czyń

Autor: Magdalena Kucenty

Kiedy Geralt z Rivii miał dokonać wyboru pomiędzy jednym ZŁEM a drugim. wolał nie wybierać wcale. Uczestnicy konkursu literackiego „Dobro złem czyń” nie mieli takiej możliwości. Przedstawiamy Wam dziesięć spośród blisko dwustu nadesłanych opowiadań.

Opowiadania te są tak różne. że trudno znaleźć dla nich inny wspólny mianownik poza tym. że są DOBRE.

Czy można osiągnąć dobro. czyniąc zło? Czy cel uświęca środki? Czy dobro i zło to skrajne przeciwieństwa. czy tylko dwie strony tej samej monety? Oto dziesięć odpowiedzi na te pytania!

1. “Algorytm mniejszego zła”. Magdalena Kucenty

2. “Duchy Ziemi Obiecanej”. Dorota Dobrzyńska

3. “Od nagłej i niespodziewanej”. Łukasz Trykowski

4. “Kapelusz. garnitur i płaszcz z gabardyny”. Filip L

99: https://woblink.com/ebook/zagrozenia-ladu-spolecznego-tom-2-brunon-holyst-28144u

Cena:


Athenia: miłość i torpeda

Autor: Piotr Kitrasiewicz

Przejmująca opowieść o miłości rozgrywającej się na tle pierwszych dni września 1939 roku. Świetny wątek psychologiczny autor połączył z elementami sensacyjnymi. politycznymi i militarnymi. dając wiarygodny opis realiów wojny na terenie Wielkiej Brytanii tuż po wygaśnięciu ultimatum postawionemu przez ten kraj Trzeciej Rzeszy.

Z Glasgow wypływa do Kanady pod brytyjską banderą luksusowy pasażerski transatlantyk wiozący kilkuset pasażerów. Są wśród nich angielskie damy. amerykańscy biznesmeni. Irlandczycy podążający za ocean za pracą. żydowscy emigranci. tłumy Europejczyków uciekających przed wojną. a także zrujnowany przedsiębiorca. nałogowy gracz w pokera oraz niemiecki dywersant. Jest również Laura. spragniona miłości nauczycielka z Londynu. płynąca do Montrealu. ż

24.9: https://woblink.com/ebook/przypadki-robinsona-crusoe-daniel-defoe-28198u

Cena:


Wyjaśnienie racji dzieł Bożych

Autor: Mateusz z Krakowa

Corpus Philosophorum Polonorum to seria wydawnicza prezentująca dorobek polskiej filozofii dawnej (cezurę stanowią tu rozbiory) w formie edycji krytycznych dzieł reprezentatywnych dla poszczególnych okresów i kierunków. Seria ta ma stanowić podstawowe narzędzie badawcze dla uczonych zainteresowanych polskim dziedzictwem filozoficznym. Wydawane w ramach serii dzieła zostały przygotowane w zgodzie z najwyższymi standardami edytorskimi. są zaopatrzone we wstępy i komentarze. indeksy i bibliografie.

 Corpus Philosophorum Polonorum dzieli się na trzy podserie: Series Mediaevalis. Series Novae Aetatis oraz Przekłady. Dwie pierwsze zawierają teksty źródłowe w językach oryginalnych. czyli głównie po łacinie. powstałe w okresie średniowiecza i w epokach kolejnych. natomiast trzecia to równoległe

:

Cena:fizjoterapia w reumatologii, aleksandra banaszkiewicz, adrian zawadzki, pomnik westerplatte kolorowanka, miesięcznik historia, pypcie na jezyku, łobocki, katarzyna rupiewicz, janusz kryszak, kiedy śpią anioły, duszę się, administracja zespolona a niezespolona, rosyjskie słówka, painkiller gra, optyka kwantowa, gra o tron audiobook…