Inny

Autor: Aleksandra J. Starostecka

Jaka powinna być poezja? Skomplikowana. przesycona zawiłymi metaforami. czy może prosta. ale trafiająca do każdego czytelnika? Dotycząca spraw ważnych. trudnych. czy skupiająca się na codzienności? Refleksyjna? Długo pozostająca w pamięci? Istnieją wiersze. które w prostych słowach opowiadają o rzeczach wielkich. Garść umiejętnie dobranych słów. które chwytają za serce. Proste frazy. które stanowią podstawę rozważań filozoficznych. Dwa zdania. które są w stanie odmienić życie czytelnika. Zmotywować do działania. wzruszyć. skłonić do zastanowienia się nad sobą. Wersy powtarzane jak mantra w gorsze dni. Słowa czytane codziennie przed snem lub na dobry początek dnia.

Tomik wierszy. który towarzyszy codziennym sprawom. „Inny” Aleksandry Starosteckiej to zbiór

15: https://woblink.com/ebook/kukuleczka-kuka-sztandera-alicja-135148u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/137821/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788373776715: Wydawnictwo

Format

19.1: https://woblink.com/ebook/milosc-po-przejsciach-jak-zbudowac-szczesliwy-zwiazek-liszewska-elzbieta-136262u

Cena:


Mitologia współczesna

Autor: Marcin Napiórkowski

Mitologia współczesna poświęcona jest analizie współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych

za pomocą klasycznych teorii mitu. Zestawienie takie ujawnia w dobrze nam znanej. codziennej rzeczywistości kulturowej pokłady logiki całkiem odmiennej od „zdrowego rozsądku”. jaki na co dzień przypisujemy kulturze Zachodu i pozwala w nowym świetle pokazać fenomeny. które wydają się dobrze już przez naukę rozpracowane i pozbawione tajemniczości.

W książce stawiana jest teza. że współczesna mitologia odpowiada na tę samą potrzebę. co jej szacowne starsze siostry – pragnienie zrozumienia świata i nadania mu sensu; posługuje się też podobnymi metodami – myśleniem za pomocą rzeczy. przedstawianiem zjawisk jednostkowych zamiast zas

32.9: https://woblink.com/ebook/kontener-marek-bienczyk-135262u

Cena:


Krucjata Modliwy. Modlitewnik

Autor: Maria od Bożego Miłosierdzia (Maria od Bożego Miłosierdzia – Maria Divine Mercy)

 

Ten modlitewnik zawiera wszystkie modlitwy przekazane dotychczas prorokowi Marii od Bożego Miłosierdzia. to jest komplet Modlitw Krucjaty (1-170). sześć Litanii i modlitwy pozostałe. Zostały jej one podyktowane przez Trójcę Świętą oraz Matkę Bożą. Modlitwy zostały jej przekazane w ramach prorockich Orędzi. które rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Są one zawarte w kilku tomach Księgi Prawdy – są dostępne na stronach internetowych. a także ukazały się w druku. Jezus chce. jak mówi Maria. aby cały świat był gotowy na Jego Powtórne Przyjście. i dlatego jest ważne. żebyśmy łączyli się w grupach Krucjaty Modlitwy na całym świecie. modląc się o to. aby każdy miał szansę zwrócić się do Ni

:

Cena:


Możesz uzdrowić swój umysł. Recepta na eliminację stresu i lęku oraz poprawę sprawności umysłu

Autor: Mona Lisa Schulz

Wielu z nas dopada stres. zmęczenie. poczucie zagubienia i depresja. Często słyszymy. że „samo przejdzie” albo. że powinniśmy po prostu wypocząć. Zwykle to nie wystarczy. Dr Mona Lisa Schulz oraz Louise Hay w swojej książce przedstawiają sposoby. jak możesz poradzić sobie z napadami lęku. uzależnieniami. stresem i depresją przy okazji poprawiając również sprawność umysłu i koncentrację. Ich metody są połączeniem medycyny. afirmacji i rozwoju własnej intuicji. dzięki czemu samodzielnie będziesz mógł znaleźć przyczynę swoich problemów. Udowadniają. że połączenie ciało-umysł jest bardzo silne i odczytując dolegliwości Twojego organizmu. możesz odnaleźć przyczyny głęboko zakorzenione

49: https://woblink.com/ebook/mity-pracy-adrian-furnham-ian-macrae-136118u

Cena: Ian Macrae


https://woblink.com/product-publication/download/138137/pdf

1: Autor

Autor

:

Cena:


Człowiek znikąd

Autor: Wojciech Engelking

Od peerelowskiego cenzora do światowej sławy malarza.

Z Warszawy przez Paryż i Londyn do Nowego Jorku.

Polak. który oszukał cały świat.

„Ujmująco bizarna historia człowieka. który skleja swą tożsamość z coraz bardziej groteskowych autofikcji. Dla odważnych. którzy nie boją się literackich labiryntów Minotaura”. Joanna Bator

Jest rok 1956. Daniel Rebstein mieszka w Warszawie. gdzie pracuje jako cenzor. Żyje w cieniu swojego brata Dawida. genialnego malarza. z którym dzieli tragiczną wojenną przeszłość. Jest coś. czego Dawid nie może przebaczyć bratu.

Potem zdarza się wypadek w Tatrach. w którym ginie Dawid.

Gdy Daniel odkrywa w pracowni brata dziesiątki nieznanych tajemniczych obrazów. los podsuwa mu przebiegły pomysł. Będzie odtąd podszywał się pod autora płócien i za dolary sprzedawał je mieszkającym w Warszawie dyplomatom. Wkrótce dowie się o tym Służba Bezpieczeństwa. która wkroczy do akcji. i Daniel będzie musiał uciec z Polski…

Tak zacznie się jego awanturnicze życie. w którym niczym Nikodem Dyzma wielokrotnie zmieni skórę. pozna między innymi Konstantego Jeleńskiego. Rolling Stonesów. Jerzego Kosińskiego. środowisko londyńskiej i nowojorskiej bohemy. piękne kobiety. angielskich arystokratów i rosyjską mafię…

Daniel Rebstein – hochsztapler czy geniusz?

Thriller na miarę Tyrmanda.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.9dziewczyna w czerwonym płaszczyku, dzieci z zaburzeniami łączonymi, luigi imię, sztuka manipulacji pdf, oblivion poradnik pdf, organ monokratyczny, hinduizm założyciel, wojciech lipoński, słownictwo angielskie poziom b2 pdf, jak się nie wstydzić, gdzie ci mezczyzni, junichiro tanizaki, kto wymyślił, rozmówki po angielsku, opór społeczny, kawa z bogiem, 14 lipca 1410, ukochana aleksandra wielkiego, rozmówki angielskie pdf, mit o edypie pdf, dynastia piastów w polsce, paweł jasienica książki…