Buntownik

Autor: Julie Kagawa

Samotnie upadną. razem powstaną Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią. smoki przetrwały. Stworzyły Talon. potężną organizację. w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe. gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy. którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji. opuszcza Talon. by wspierać przywódcę buntu. Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta. żołnierza Zakonu. który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas. by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu. kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


ISBN

9788308058046: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


50 mitów o religiach

Autor: John Morreall

50 mitów o religiach to przygotowane przez dwójkę cenionych religioznawców opracowanie poświęcone powszechnie podzielanym – fałszywym lub błędnym – przekonaniom o roli. funkcjach i znaczeniu religii w życiu ludzkich społeczności. a także o treści i genezie przekonań religijnych żywionych przez różne kultury i społeczeństwa.Autorzy. profesorowie John Morreall i Tamara Sonn. odwołując się do badań i obszernej literatury przedmiotu. kompetentnie – a przy tym. co ważne. również z poczuciem humoru – omawiają mity na temat największych i najstarszych religii świata (judaizmu. chrześcijaństwa. islamu. hinduizmu. buddyzmu. taoizmu…). ale na tym nie poprzestają. sięgając również po tradycje mniej znane. jak rastafarianizm czy zoroastryzm. a wreszcie i również łączące się ze sferą wierzeń agnostycyzm i

:

Cena:


Nie ma nieba

Autor: Jolanta Kosowska

Historia miłości i lekarskich dylematów. „Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach. ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności. empatii. której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony. rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości. która mogłaby stać się love story współczesnych czasów. Przeczytaj! Być może nagle w swym lekarzu zobaczysz zupełnie innego człowieka… Zaproszony do gabinetu usiadł ze spuszczoną głową. Raptem przemknęło mi przez myśl. że to jest już zupełnie inny człowiek. W pierwszej chwili nie potrafiłem tego nazwać. Tak jakby nagle przygasł… Milczał i słuchał. Powiedziałem. że jest mi przykro i ciężko go o tym informować. Powtarzałem wszystko kolejny już raz. za każdym razem inaczej dobierając słowa. bo wydawało mi się. że mnie znowu nie rozumie. Zrozumiał. Wstał gwałtownie. Odepchnięte przez niego krzesło z hukiem runęło na podłogę. Nawet się nie obejrzał. „Co mi tu pieprzysz. człowieku? Co się tak gimnastykujesz? W dupie masz mnie i to. co mówisz! Wisi ci. co to dla mnie znaczy! To pana praca! Ile ktoś panu płaci za mówienie takich rzeczy innym ludziom?” Jolanta Kosowska – urodzona na Opolszczyźnie. całe życie związana z Wrocławiem i Opolem. absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka. specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Na co dzień przyjmuje pacjentów w poradni przyjaznej cudzoziemcom. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową. podróże i pisanie powieści. Debiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012. Wydawnictwo Bukowy Las). W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się jej thriller „Déjà vu”. a w październiku 2014 roku powieść obyczajowa „Niemoralna gra”. www.jolantakosowska.pl Facebook: https://www.facebook.com/pages/Jolanta-Kosowska/385285584853494

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 27anatomia człowieka bochenek tom 1, michalda przepowiednie, list oficjalny niemiecki, filozofia xix wieku, oblężenie macindaw, fundacja i imperium, beata baczyńska, prawa ręka hitlera, gramatyka hiszpańska pdf, bez pożegnania mia sheridan, podręcznik do łaciny, konsumpcjonizm pdf, biologia komórki pdf, miś uszatek książka, phrasal verbs matura pdf, harvey karp…