ISBN

9788381470223: Wydawnictwo

Format

20: http

Cena:


Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


The Dom

Autor: Jan Błaszczak

„Mecenas”. „filantrop”. „magnetyczna osobowość”. „ludzie po prostu do niego lgnęli”. O Stanleyu Tolkinie w Nowym Jorku mówiło się wiele. Polak. który z powodzeniem prowadził kluby The Dom oraz Stanley’s Bar. gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy. Andy Warhol wyświetlał tam swoje filmy. The Velvet Underground grali swoje pierwsze performatywne koncerty. najwięksi jazzmani wdawali się w światopoglądowe dyskusje. a afroamerykańscy aktywiści planowali równościowe pikiety. Ale kim tak naprawdę był Tolkin. o którym polskie archiwa uparcie milczą?

Jan Błaszczak niczym najlepszy detektyw prowadzi nas nowojorskimi ulicami Lower East Side i próbuje rozwiązać zagadkę Stanleya Tolkina. W śledztwie pomagają mu bitnikowskie poetki. organizatorzy punkowych koncertów z lat 70.. artyści wizualni. międzynarodowej sławy kompozytorzy. księża z nowojorskich parafii. afroamerykańscy pisarze i potomkowie polskich emigrantów.

A opowieść o Tolkinie jest też przewodnikiem po Nowym Jorku ostatniego półwiecza. gdzie od lat słodki zapach marihuany miesza się z rześkim powietrzem znad East River. Po mieście. którego mieszkańcy. jak niegdyś Stanley Tolkin. próbują realizować swój „American dream”.

„Skoro Nowy Jork był sceną dla tylu zjawisk kulturalnych XX wieku. gdzie w tym wszystkim była Polonia? I co jeśli kaowcem. który w przełomowym momencie wpływał na oblicze miasta. był Polak? Jan Błaszczak jest świetnym. uważnym i wnikliwym miejskim przewodnikiem. Na każdym rogu jego Lower East Side kryją się ślady jakiejś wielkiej historii. a na każdej stronie jego książki jakiś zaskakujący fakt.” Bartek Chaciński

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


:

:

Cena:


Gliniarz

Autor: Laurelin Paige

Niesamowicie seksowna historia z gorącym policjantem w roli głównej!

Livia Ward marzy o tym. by zostać mamą przed trzydziestką. Sęk w tym. że jest samotna i nie przewiduje w najbliższej przyszłości żadnych związków. Sytuacja się zmienia. kiedy na horyzoncie pojawia się seksowny oficer Kelly.

Mężczyzna nie spodziewał się. że piękna bibliotekarka złoży mu taką propozycję. Livia chce. aby Kelly został ojcem jej dziecka. ale bez żadnych zobowiązań. On dostanie kilkanaście nocy z kobietą. o której nie może przestać myśleć. a ona spełni swoje marzenie.

Układ wydaje się prosty i oczywisty dla obydwu stron. Wszystko dokładnie ustalili. więc co może pójść niezgodnie z planem?

__

O autorkach

Laurelin Paige – bestsellerowa amerykańska pisarka. która sprzed

Wydawnictwo: Monumen

Cena: 10szczesliwe jelita, charles brandt, wzrost gospodarczy pdf, tragedia sofoklesa krzyżówka, praca przy filmie, niemieckie działa samobieżne, biblia wielkie opowieści starego testamentu, dzień szakala online, pułapki myślenia ebook, angry birds heroes, larwy motyli, czarne wdowy, katarzyna gadomska, sztuka obsługi pochwy pdf chomikuj…