Mały bies

Autor: Fiodor Sołogub

Wybitna rosyjska powieść psychologiczna. łącząca w sobie największe zdobycze prozy Gogola. Czechowa i Dostojewskiego

Przejmujące studium zła. osadzone w realiach prowincjonalnej Rosji. Bohaterem powieści jest Ardalion Pieriedonow. prowincjonalny nauczyciel gimnazjalny obdarzony zaufaniem zwierzchników i otoczenia. a w rzeczywistości pastwiący się nad uczniami zbrodniarz i maniak. Naszkicowany w powieści świat rosyjskiej prowincji z czasów schyłku carskiego imperium staje się metaforą całego państwa. by nie powiedzieć: świata. Miasteczkiem rzą­dzi strach i biurokracja. a na szczycie tej piramidy fałszu i upodlenia zasiada ktoś odległy i nierealny – wszechmocny car.

Powieść Sołoguba. stanowiąca na różnych poziomach polemikę nie tylko z Tołstojowską wiarą w człowieka. al

33: https://woblink.com/ebook/w-ciemnym-zwierciadle-joseph-sheridan-le-fanu-mira-czarnecka-17807u

Cena:


Ostatnia noc w Tremore Beach

Autor: Mikel Santiago

Thriller psychologiczny na miarę Stephena Kinga                                                                                                                                                              Peter Harper jest słynnym kompozytorem muzyki filmowej. Po niedawnym rozwodzie przeżywa niemoc twórczą. W poszukiwaniu spokoju i weny wynajmuje dom na pięknej i mało uczęszczanej plaży w Irlandii.     Pewnej nocy podczas potężnej nawałnicy Peter zostaje porażony piorunem. Po kilku dniach od wypadku zaczyna mieć niepokojąco realne wizje. Ich bohaterami są dzieci. które przyjechały spędzić z nim wakacje. zaprzyjaźnione małżeństwo z sąsiedztwa

26.99: https://woblink.com/ebook/bezwstydny-mortdecai-a-kysz-zjawo-nieczysta-kyril-bonfiglioli-magdalena-slysz-19436u

Cena:


Kordian

Autor: Juliusz Słowacki

Z gwiazd obłąkanych. / Z włosów czesanych / Iskry padają / Jak z polskiej szabli. / Widzą je diabli. / Odpowiadają / Błyskami chmur. / Lecą – świst piór / Buki ugina. (fragment)

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


ISBN

9788377858417: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/opowiesci-krolowej-pustyni-gertrude-bell-jacek-spolny-19037u

Cena:dobrosław kot, kamica żółciowa dieta pdf, toskania przewodnik pdf, świat zofii pdf, co cię nie zabije to cię wzmocni po angielsku, beata matuszewska, kompendium histologii cichocki pdf, małgorzata hendrykowska, cien wiatru pdf, z genealogii moralności, katarzyna grochola córka urbana, piramida maslowa książka, delura, bb sex, autodesk fusion 360 chomikuj, doświadczenia fizyczne optyka…