O psach

Autor: autor zbiorowy

Z ilustracjami Oli Niepsuj

„Nikt was nie będzie witał w domu tak jak pies. Uczcie się od nich. Nie ma lepszych nauczycieli”. To nieoczywista psia antologia. a w nim opowiadania tak uznanych pisarzy. jak Michał Cichy. Wioletta Grzegorzewska. Weronika Murek. Patrycja Pustkowiak. Krzysztof Varga i Andrzej Stasiuk. Wspaniały literacki hołd oddany wiernym towarzyszom człowieka.

Polecamy także tom opowiadań „O kotach”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Napadałem na banki. Prawdziwa historia

Autor: pseudonim Grek

Grek powraca! Już po opublikowaniu swojej pierwszej książki ‚Byłem gangsterem. Prawdziwa historia’ wywołał małe trzęsienie ziemi. pokazując prawdę o polskiej przestępczości zorganizowanej. Tym razem opisuje. jak napadał na jubilerów. konwoje z pieniędzmi. a przede wszystkim – na banki.

Okazuje się. że w latach 90. nie było nic prostszego niż okradanie niemieckich banków w mniejszych miejscowościach. Strażnicy nie stawiali oporu. dyrektorzy banków potulnie otwierali sejfy. a Grek i spółka brali tyle. ile zdołali unieść.

Pomimo luźniejszej konwencji w drugiej części autor znów ostrzega: jeśli decydujesz się wkroczyć na ścieżkę przestępstwa. pamiętaj. że kończy się to zawsze tak samo. Albo więzieniem. albo śmiercią. Wśród gangsterów nie znajdziesz przyjaciół ani lojalności. a zamiast tego – bandę chciwych socjopatów i ludzi bez zasad.

Książka niezwykle obrazowo przedstawia sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej. a także. co istotne. nie jest pisana przez dziennikarza. tylko przez prawdziwego gangstera.

‚Wspomnienia Greka są ostre jak brzytwa. Gdybym był Patrykiem Vegą już kręciłbym film na ich podstawie’

Robert Ziębiński

redaktor naczelny miesięcznika PLAYBOY. założyciel portalu dzikabanda.pl

‚Szczerze do bólu. mocno jak cholera. dosadnie. wyraziście i bez zbędnej kokieterii. Jeden z najniebezpieczniejszych polskich gangsterów ujawnia mechanizmy działania przestępczego podziemia lat 90. Z jego relacji dowiemy się. że wtedy nikt nie przebierał w środkach i każdy brał. co chciał. A najwięcej do zabrania zawsze było w… bankach’

Ivo Vuco

pisarz. autor m.in. biografii Grzegorza Stelmaszewskiego ‚Złodzirej’ i powieści ‚Synonim zła’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 29


ISBN

9788365404961: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/sole-schusslera-mineraly-wzmacniajace-odpornosc-muller-frahling-margit-136766u

Cena:


Sny wojenne

Autor: Marek Harny

Magdalena – od czasu kiedy nabrała podejrzeń. że może być córką hitlerowskiego oprawcy. kata jej rodzinnego miasta – nie może znaleźć spokoju. Myśl ta nie opuszcza jej przez długie lata. odbierając radość i komplikując życie.

Nad bohaterami inspirowanej faktami powieści wisi cień zbrodniarza wojennego Heinricha Nordmanna. Decyduje on o losach wielu z nich. niektórzy opętani są obsesyjnym pragnieniem zabicia mordercy. bo uważają. że tylko wymierzenie sprawiedliwości na własną rękę przywróci światu sens moralny. a im równowagę ducha.

Postać ta. mająca swój pierwowzór w rzeczywistości. może być równocześnie postrzegana w wymiarze symbolicznym.

Autor nie daje prostych odpowiedzi. mnoży za to pytania. które nigdy nie stracą aktualności. o odpowiedzialność za przodków. o źródła zemsty i wybaczenia. o granice moralności i przede wszystkim o świadomość konsekwencji czynów.

Nazwiska występujących w książce osób. z wyjątkiem powszechnie znanych postaci historycznych. zostały wymyślone.

Jednak podobieństwo powieściowego Heinricha Nordmanna do zbrodniarza wojennego Heinricha Hamanna. który w latach 1939–1943 kierował komisariatem granicznym Policji Bezpieczeństwa w Nowym Sączu. a następnie aż do stycznia roku 1945 był szefem Gestapo w Krakowie. jest nieprzypadkowe. Człowiek ten po wojnie ukrywał się w RFN. w 1960 został tam aresztowany i sześć lat później skazany na dożywocie. po dalszych dwudziestu latach wyszedł na wolność. by w 1993 umrzeć w domu spokojnej starości w Bad Neuenahr.

Marek Harny urodził się w 1946 roku w Zabrzu. Dorastał w Nowym Sączu.

W latach 1966–1968 odbywał zasadniczą służbę wojskową i jako szeregowy żołnierz wziął udział w inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. czego ślady można znaleźć w napisanej wiele lat później powieści ‚Dwie kochanki’.

Po ukończeniu zaocznych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim pracował w prasie. Najdłużej (1989–2017) w ‚Gazecie Krakowskiej’. Zdobyte w tej pracy obserwacje spożytkował m.in. w książkach kryminalno-sensacyjnych.

Od roku 1989 mieszka w Krakowie.

Wydał następujące książki:

‚Unieś mnie. wielki ptaku’ (opowiadania) – 1975

‚Kraina naszej tęsknoty’ (powieść) – 1985

‚Góry są w nas’ (opowiadania) – 1990

‚Urodzony z wiatru’ (powieść) – 2003

‚Lekcja miłości’ (powieść) – 2003

‚Samotność wilków’ (powieść) – 2006

‚Zdrajca’ (powieść) – 2007

‚Dwie kochanki’ (powieść) – 2014

‚Wolontariuszka’ (powieść) – 2015

Powieści kryminalno-sensacyjne (cykl Adam Bukowski):

‚Pismak’ – 2005

‚Wszyscy grzeszą’ – 2008

‚W imię zasad’ – 2011

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Tradycyjne modlitwy terapeutyczne. Praktyczny przewodnik

Autor: Monika Herz

Modlitwy mają ogromną moc sprawczą. Stanowią potężne narzędzia. które przekazywane z pokolenia na pokolenie. często z zachowaniem tajemnicy. uzdrawiają. odwracają uroki i odmieniają życie. Do dziś stanowią one jeden z najważniejszych filarów medycyny ludowej. W tej książce udostępnia rytuały. dzięki którym złagodzisz ból i uaktywnisz siłę samoleczenia. Pomożesz zarówno sobie. jak i innym osobom. Poznasz modlitwę. która zdoła uleczyć choroby serca. złagodzić gorączkę czy schorzenia skórne. Nauczysz się też dziękować za wszelkie łaski otrzymane podczas uzdrawiania. Dzięki wskazówkom Autorki będziesz wiedział jak wybrać odpowiednie miejsce do modlitwy. jak ją wypowiadać i na czym się skupić przy jej odmawianiu. Ponadczasowy sposób na zdrowie ciała i duszy.

1:

Cena:no dno po prostu jest polska, settlers 4 poradnik, mróz oskarżenie pdf chomikuj, w co grają ludzie psychologia stosunków międzyludzkich, klucz do rozpoznawania roślin, charakterystyka józefa k, the black cat, panstwa na t, legal english pdf, king chudszy, maciej sosnowski pierwsza miłość, ebook za darmo, hard truck apocalypse, zakazana archeologia: ukryta historia człowieka, krótka historia medycyny, doping w sporcie pdf, iwaszkiewicz opowiadania pdf, polscy autorzy chomikuj, felek alkoholik, krucjata polska…