Franco

Autor: Kim Holden

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech. tatuaże. talent. ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. 

Wiedzie dobre. stabilne. nieskomplikowane życie.

Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.

Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.

Pochodząca z północnej Anglii. odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu. ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.

Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.

Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.

Ich znajomość nie potrwa długo. ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów. rozdzielą ich tysiące kilometrów.

A może coś się zmieni?

Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.

G

27.9: https://woblink.com/ebook/skandynawski-sekret-10-prostych-rad-jak-zyc-szczesliwie-i-zdrowo-magdalena-tytula-bertil-marklund-agata-teperek-29953u

Cena:


Ceremoniały

Autor: Andrzej Turczyński

Gdyby powiedzieć. że „Ceremoniały” są książką o umieraniu. byłaby to prawda cząstkowa. Bo są one jednocześnie pochwałą wszelkich form życia. hymnem na cześć élan vital. Białooka Turczyńskiego jawi się jako artystka – niezwykle pomysłowa; brutalność skutecznie przysłania poezją. a konieczność przedstawia niczym wybór atrakcyjnej tanecznej figury. Fascynuje i wabi. Nieistnienie staje się w ten sposób formą istnienia – poszerzają się granice świata. rozciągają czas i przestrzeń. a ludzkie materialne figurki z pewnego miasta En bez trudu znajdują sobie sąsiadów wśród istot stworzonych przez wyobraźnię. uwięzionych w ramach obrazów czy między kartami ksiąg. Droga do kamienia mądrości – niegdyś zawłaszczana przez magów – może stać się udziałem nawet spra

:

Cena:


Okup krwi

Autor: John Boyle

Pierwsza taka książka. w której autor wnikliwie przygląda się kwestii współczesnego piractwa i wsłuchuje się w głosy wszystkich stron krwawego konfliktu

Po raz pierwszy w historii marynarki wojenne wszystkich światowych supermocarstw zjednoczyły się w walce przeciwko wspólnemu wrogowi – kilku tysiącom niedożywionych. zabiedzonych mężczyzn i chłopców. Ludzie ci ściśnięci w malutkich. otwartych łodziach oddalają się od rodzinnych brzegów na odległość nawet półtora tysiąca kilometrów. John Boyle to prawnik. który został filmowcem. Podczas tworzenia materiału dla National Geographic dotyczącego wojny z somalijskimi piratami prowadził rozmowy z ofiarami po wszystkich stronach konfliktu. Niezwykle złożona natura problemów. z którymi się zetknął. przykuła jego uwagę. Zjawisko współczesnego pira

27: https://woblink.com/ebook/kompania-sloni-vicki-constantine-croke-30702u

Cena:


Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej

Autor: Krzysztof Klajs

Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej

Krzysztof Klajs. doświadczony psychoterapeuta. w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim. której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.

Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

* Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i historie pacjentów opatrzone komentarzami i refleksjami autora.

* Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie  znaczenia nadaje temu. co widzi. słyszy i czuje.

* Przedstawia w sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych. rozpoznawaniem systemów rodzinnych. rozwijanie hipotez diagnostycznych.

* Zwraca uwagę. że nie tylko pacjent. ale i terapeuta jest indywidualnością. z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w  rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.  

Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go. nie zamyka w suchych diagnozach. lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów. lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.

Książka jest napisana  przez doświadczonego i wnikliwego praktyka. a liczne przykłady czynią podróż w świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących. jak i dla doświadczonych terapeutów.

prof. Bogdan de Barbaro 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Polityka w regionach w warunkach globalizacji

Autor: Alojzy Z. Nowak

W niniejszej monografii autorzy zajmują się niektórymi z problemów. którym powinna przeciwdziałać i zaradzić polityka monetarna i fiskalna po stronie zarówno popytu. jak i podaży. Chodzi o politykę podażową w ujęciu horyzontalnym oraz wertykalnym i sektorowym. Są to bowiem problemy Unii Europejskiej jako całości.jak też poszczególnych rządów krajów członkowskich oraz samorządów regionalnych i lokalnych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Cena: 30świadczenia dodatkowe, krystyna okólska, niedzielna dziewczyna, interna w 5 dni, łuszczakowate niższa klasyfikacja, nowe technologie w edukacji, bajki ebook, niebo złote ci otworzę baczyński, karolcia tekst, zaklęty, s szuman, otchłań szmidt, ojciec chrzestny mp3, rzeczkowski obcym alfabetem, ekonomia dobra i zła pdf…