Ocet i łzy. Terror Wielkiej Rewolucji Francuskiej jako doświadczenie traumatyczne (wyd. 2)

Autor: Milewska Monika

Terror Rewolucji Francuskiej miał być w swym założeniu chirurgicznym zabiegiem regeneracji Narodu. gilotyna zaś stać się miała jego sterylnym narzędziem. Przemoc i cierpienie ograniczono do ułamka sekundy. powierzając eliminację chorych członków społeczeństwa perfekcyjnej i obiektywnej z pozoru maszynie. Projekt ten jednak zawiódł Gilotyna nie była wcale sterylna. przynajmniej nie dla wyobraźni. Każdego dnia spływał z niej strumień krwi. strumień. który stopniowo przemieniał się w rzekę. morze. a wreszcie potop zalewający całą Francję. Radosny z powodu śmierci tyranów Lud przeistaczał się w zgraję tańczących wokół szafotu kanibali. Chirurgiczny zabieg okazywał się absurdalnym podziałem na gadające głowy i bezgłową resztę. k

39: https://woblink.com/ebook/asymptoty-przybyszewska-stanislawa-139961u

Cena:


ISBN

9788381471022: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/mity-narodow-europy-jan-tetter-138696u

Cena:


https://woblink.com/ebook/helenka-poszla-do-nieba-malgorzata-pabis-mieczyslaw-pabis-izabela-kozlowska-140924u

https://woblink.com/product-publication/download/140924/epub: 1

:

Cena:


Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna

Autor: Marta Rawińska

Dysfunkcje seksualne są powszechne. zwłaszcza jeśli są ujęte jako zaburzenia współwystępujące z innymi zaburzeniami psychologicznymi. takimi jak niepokój czy depresja. Można się więc spodziewać. że udanemu leczeniu tych zaburzeń będzie towarzyszyć poprawa. a nawet remisja drugorzędowych dysfunkcji seksualnych. zadanie pokazać. czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie. a czego nie.

Jak do tej pory techniki terapii poznawczo-behawioralnej okazały się być najskuteczniejszymi w leczeniu zaburzeń seksualnych. zadanie pokazać. czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie. a czego nie.

Czytelnicy. oprócz informacji o samej terapii seksua

:

Cena:


Przeznaczeni miłości

Autor: Grace Burrowes

Po latach spędzonych na wojnie Michael Brodie wraca do swego szkockiego zamku i odkrywa. że narzeczona. którą tu zostawił. stała się mu zupełnie obca. Brenna jest niezależna. pewna siebie… i wściekła. że nie było go tak długo.
Lecz tak naprawdę Brenna jest zraniona i zmęczona ciągłą walką o szacunek otoczenia. Michael zostawił ją. kiedy go najbardziej potrzebowała i nie pojawiał się. choć wojna dawno się skończyła. Teraz mężczyzna. który ją porzucił. wraca – dojrzalszy. opiekuńczy i wciąż zakochany. Lecz jakiego wyboru dokona. gdy Brenna wyzna mu prawdę. której tak pilnie strzegła?

Wydawnictwo: Amber

Cena: 34.8opowieści z narnii tekst, sieci widma, największe miasta małopolski, modele rynku pracy, żona między nami, złote lata, nazywam się milion, efekt domina książka, monachomachia ignacy krasicki, kolejne 365 dni pdf docer, o wojnie clausewitz, rozmowki polsko angielskie, agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży, sierota bestia szpieg, monika sznajderman dzieci, futuro imperfecto ćwiczenia, kultura języka polskiego, king martwa strefa, nauka chodzenia dziecka rehabilitacja, wyśpisz, singe, podstawy patologii…