Kwanty dla każdego

Autor: Art Hobson

Sądzisz. że Wszechświat jest zbudowany z cząstek – bardzo małych okruszków materii. takich jak neutron. proton. czy elektron? Wierzysz. że kot Schrödingera – bohater słynnego eksperymentu myślowego genialnego. austriackiego fizyka – jest żywy i martwy jednocześnie. dopóki ktoś nie zajrzy do pudła. w którym go zamknięto wraz z trucizną? Jesteś przekonany. że – tak jak uczono cię w szkole – foton jest zarazem cząstką i falą?
Jeśli tak. ‚Kwanty dla każdego’ zmienią twoje życie. pokazując. że wszystko to nie jest do końca prawdą. Teoria kwantowa może wydawać się dziwna. ale nie jest wcale zagadkowa i można o niej opowiedzieć zrozumiałym językiem. a także w prosty sposób wyjaśnić wszystkie paradoksy. Poza tym jest po prostu piękna. Książka Arta Hobsona pozwoli ci zachwycić się Wszechświatem takim. jakim go opisuje teoria kwantów; takim. jakim jest on naprawdę.

Art Hobson jest emerytowanym profesorem fizyki. Prowadzi badania na University of Arkansas w Fayetteville. Zanim zaczął studiować fizykę na University of Arkansas. był zawodowym muzykiem.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

39.3: https://woblink.com/ebook/lekko-latwo-i-przyjemnie-przewodnik-bosko-zainspirowanego-zycia-northrup-christiane-140734u

PDF: 140711

Kwanty dla każdego