Fala gniewu

Autor: Winston Graham

Kornwalia. 1798–1799

Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro – dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane ze swoją żoną Demelzą. W dalszym ciągu trwa odwieczny spór z Georgeʼem Warlegganem. a tymczasem Drake. brat Demelzy. nie może zapomnieć o miłości do Morwenny. która poślubiła kogoś innego. Przed nadejściem nowego stulecia dochodzi do serii tragicznych wydarzeń. George i Ross tracą ukochaną osobę. a dla Morwenny i Drakeʼa świta promyk nadziei…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Mądrość i cuda świata roślin

Autor: Jane Goodall

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin!

Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów i osoba nieustająco walcząca o polepszenie warunków ich życia. która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych. głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin. Rozumie coś. co wielu zdaje się umykać: bez roślin. bez drzew – wymrzemy. Nasz gatunek zniknie z powierzchni ziemi. I że jesteśmy na najlepszej drodze do samozagłady. 

 

Autorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia. lekarstw dla ciała i ducha. Mówi. jak można pomóc przy naprawianiu szkód. które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach. pokazujących skomplikowane sposoby. w jakie niekt

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Śmierć w obrzędach i zwyczajach ludu polskiego

Autor: Henryk Biegeleisen

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Znakomite dzieło opisujące nasze rodzime obrzędy dotyczące śmierci i pogrzebu. których korzenie niejednokrotnie sięgają czasów przedchrześcijańskich. Książka opisuje następujące zagadnienia: śmierć i jej posłowie. dusza cielesna. życie duszy po śmierci. umarli odwiedzają swoich. umrzyk duchem groźnym. wisielcy. samobójcy. upiory. świeca z tłuszczu umarłego służy złodziejom. wystawianie zwłok. ubieranie i składanie umarłego. straż przy zwłokach. trumna w wierzeniach ludu. zawiadomienie o zgonie i wyniesienie zwłok. objawy żalu po zmarłych. przeżytki palenia zwłok. grzebanie umarłych. stypa pośmiertna.

48: https://woblink.com/ebook/latopisiec-litwy-i-kronika-ruska-ignacy-danilowicz-32143u

Cena:


ISBN

9788380886629: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/stanislaw-brzozowski-maciej-urbanowski-32038u

Cena:upiory jo nesbo, sentymentalna bzdura pdf, krzysztof kożuchowski, książki religijne pdf, umberto eco jak napisać pracę dyplomową, napraw mnie anna langner pdf, krzyżowki dla dzieci, do zobaczenia w zaswiatach, gabriel jennifer armentrout pdf, dorian gray online pl, monika szuba, pierwsza dzielnica, pan świata, sebastian płóciennik, marian grzymisławski, wykrzyknik kolorowanka, hanna kowalewska zawrocie, anna wierzbica…