Wydawnictwo

Centrum Badań nad Zagładą Żydów: Format

125685

https://woblink.com/product-publication/download/125685/epub: 1

Cena: Barbara Engelking


ISBN

9788381033138: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/co-sie-stanie-z-ameryka-warakomska-dorota-126196u

Cena:


ISBN

978836344: Kopel Piżyc

Za mną idzie młoda kobieta. Na plecach nosi tłumok. Niemiec z szatańskim uśmiechem podchodzi do niej. podnosi pejcz i wali w plecak. Rozlega się straszny krzyk ukrytego dziecka. Niemiec wyrywa kobiecie maleństwo i ciska je wraz z tłumokiem pod ścianę. Nieszczęsna chce iść za dzieckiem. Oprawca zatacza się wprost ze śmiechu. bawi go to. Uderzeniem kolby wpycha siną z rozpaczy kobietę z powrotem do szeregu”.

 z pamiętnika Mirki Piżyc

Na książkę składają się pisma ojca i córki: Kopla i Mirki Piżyców. którzy sporządzali swoje notatki po ucieczce z warszawskiego getta. w ukryciu po stronie aryjskiej. Kopel był syjonistą. działaczem społecznym. w getcie współorganizował szkolnictwo hebrajskie i chór d

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9nike 27, platynowa zdobycz, stanisław stabryła, baśnie hans christian andersen, piękny pan, klepsydra pdf, umowy cywilnoprawne pdf, polskie wybrzeże bałtyku, trylogie książkowe, kępiński schizofrenia pdf, postępowanie przedszpitalne w obrażeniach ciała, darmowe ebooki na kindle, emilia piosenkarka, katarzyna enerlich, łukasz gołębiewski, banalizacja, mentalnie słownik, nauka pływania książka, logistyka książki pdf, e ksiazka…