W imieniu Rzeczypospolitej. Wymiar sprawiedliwości w Polsce w czasie II wojny światowej

Autor: Leszek Gondek

Autor. znany badacz historii pierwszej połowy XX wieku. przedstawia działaność podziemnych sądów podległych ZWZ-AK (sądy wojskowe) oraz Delegaturze Rządu na Kraj (sądy cywilne). Przytacza również relacje z procesów prowadzonych przez sądy polowe oraz opisuje dzieje legendarnego. jawnego wymiaru sprawiedliwości istniejącego na ziemiach polskich w latach II wojny światowej. Autor wykorzystał w swej pracy wiele materiałów. niedostępnych do tej pory historykom zajmującym się tą tematyką. Książkę wzbogacają aneksy: Kodeks sądów kapturowych z maja 1940 roku oraz noty biograficzne osób związanych z podziemnym wymiarem sprawiedliwości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:


Historia Jees Uck. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie

Autor: Jack London

Jack London po raz kolejny fabułę swojego opowiadania skupia na kobiecie. Tytułowa Jess jest bliżej nieokreślonego pochodzenia; w jej żyłach płynęła krew zarówno indiańska. eskimoska. jak i celtycka. Podobnie jak inne bohaterki tomu Serce kobiety Jess walczy o przetrwanie z bezlitosną Alaską. Jej życie zmienia się w chwili. gdy poznaje Neila Bonnera. 

Wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Jack London (John Griffith Chaney) – autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk. był m.in. poszukiwaczem złota w Klondike. marynarzem. reporterem. gazeciarzem. trampem i kłusownikiem. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikt rosyjsko-japoński w 1905 r. i wojnę do

64.9: https://woblink.com/ebook/wiek-skrajnosci-hobsbawm-eric-140583u

Cena:


Mój książę

Autor: Dani Collins

Trella Sauveterre podszywa się pod swoją bliźniaczkę Angelique i jedzie do Paryża na bal. Poznaje tam księcia Xaviera Deunoro. Zauroczona jego osobą spędza z nim noc. po której zachodzi w ciążę. Nie informuje jednak o tym Xaviera. bo wie. że dążyłby do ślubu. a Trella nie zniosłaby życia w pałacu i w blasku fleszy. Nie udaje jej się jednak utrzymać tajemnicy. Wkrótce wybucha skandal. a Xavier dowiaduje się o ciąży Trelli z pierwszych stron tabloidów…

 

 

 

Ostatnia część miniserii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788381194488: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/poczekalnia-w-barbara-rejek-141456u

Cena:angielski w restauracji pdf, trudności szkolne, ocena efektywności projektów inwestycyjnych, przepisy kulinarne pdf, adam kobieracki, kod da vinci pdf, diagnostyka laboratoryjna, kim była buka, harry potter insygnia śmierci książka, książka bracia lwie serce, jerzy to jurek, godziny po niemiecku ćwiczenia pdf, statystyka w zarządzaniu, narzeczona na chwilę monika serafin, drukowany alfabet, mały atlas anatomiczny aleksandrowicz pdf, grzegorz malec, wyobraźnia w tekstach kultury, rachunkowość finansowa z uwzględnieniem mssf, monika tenenbaum-kulig, wos po prostu, rachunek kosztów pdf, trędowata książka pdf, biały murzyn, hello neighbor pre alpha…