Miesięcznik ZNAK nr 749: Geny. Projektowanie czy loteria?

Autor: autor zbiorowy

‚Zapisane w genach Naukowcy potrafią dziś już nie tylko „czytać”. ale i coraz lepiej „pisać” kod genetyczny. Nowa metoda edycji ludzkiego genomu (CRISPR) pewnie już wkrótce przyniesie Nagrodę Nobla jej twórczyniom. Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudnie. Tempa nabiera więc także – prowadzona od lat – filozoficzna debata o selekcji i ulepszaniu ludzkich zarodków. Pozwala nam ona pomyśleć o tym. co jesteśmy w stanie zrobić dla „dobrego startu” naszych dzieci oraz w jakim społeczeństwie chcemy żyć. O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści? Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu? Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi? Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy?’

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Gastronautka

Autor: Róża Wigeland

Pewnego dnia mała dziewczynka wchodzi do kawiarni. a zajadając bitą śmietanę. marzy o tym. by jak najdłużej móc cieszyć się magiczną atmosferą miejsc takich jak to. Wtedy jeszcze nie wie. że za kilka lat będzie bywać w restauracji codziennie. i to od świtu do nocy. Los pozwala jej skonfrontować swoje dziecięce wizje z rzeczywistością. a swoimi wnioskami postanawia podzielić się z innymi. Narratorka z dużą dawką humoru i samokrytyki opisuje blaski i cienie pracy w gastronomii. Otwiera przed czytelnikiem drzwi przedziwnego świata. w którym nieustannie czekają na nią nowe wyzwania. Jak skończy się ta niesamowita przygoda? Czy kuchnia oglądana od kuchni rzeczywiście okaże się atrakcyjna?

Istnieje pewien paradoks. Niby każdy lokal gastronomiczny jest inny. rządzi

9.9: https://woblink.com/ebook/jak-ustalac-okresy-wypowiedzenia-umow-o-prace-malgorzata-podgorska-32441u

Cena:


ISBN

9788380643949: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/religie-swiata-antycznego-w-szesciu-tomach-tom-v-religia-rzeczypospolitej-rzymskiej-czesc-pierwsza-tadeu

Cena:


ISBN

9788320053920: Wydawnictwo

Format

119: https://woblink.com/ebook/podstawowe-czynnosci-medyczne-i-pielegnacyjne-elzbieta-

Cena: 41.6


https://woblink.com/ebook/gdy-slowa-zawodza-julie-buxbaum-32376u

https://woblink.com/product-publication/download/32376/epub: 1

:

Cena:


Świat antyczny a my

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Świat antyczny a my: (osiem wykładów. wygłoszonych na uniwersytecie w Petersburgu w roku 1901). Tadeusz Stefan Zieliński. pseud. Eheu (1859-1944) – polski historyk kultury. filolog klasyczny. profesor Uniwersytetu w Petersburgu i Uniwersytetu Warszawskiego. członek Polskiej Akademii Umiejętności. Był jednym z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych badaczy świata antycznego. W latach 20. kilkakrotnie zgłaszano jego kandydaturę do Literackiej Nagrody Nobla; w tym okresie zdarzały się wyróżnienia tą nagrodą nie tylko pisarzy. ale również filozofów. historyków czy mówców. sam Zieliński jednak noblistą nie został. W swoich badaniach spec

3: https://woblink.com/ebook/slady-kultury-starego-swiata-na-rusi-kijowskiej-franciszek-rawita-gawronski-32282u

Cena:anna helena szymborska, zbrodnia i kara pdf, jak znaleźć przyjaciół i zjednać sobie ludzi pdf, adam kola, lawa opowieść o dziadach adama mickiewicza, królowie clonmelu, zahir coelho, rodzina borgiów mario puzo, fizjologia silverthorn, pliki kindle, kubuś puchatek opowiadanie, ksiązki pdf, teraz egzamin ósmoklasisty język polski, syzyfowe, angielski dla początkujących testy pdf, konrad wallenrod adam mickiewicz, nawałnica mieczy pdf, jak to dobrze być chłopakiem, misje gta vice city, polscy uchodźcy, z sercem na dłoni…