Morze Trzcin. Księga życia Hili Campos

Autor: Agnieszka Wojdowicz

Jest rok 1602. W Zamościu krzyżują się ścieżki Polaków. Ormian i sefardyjskich Żydów. Kupiec Menachem Campos i jego syn Ruben wracają ze Stambułu z niedawno poślubioną żoną Rubena. Szikmą o różnobarwnych oczach. Mądrej i pięknej zielarce. uśmierzającej choroby ciała i duszy. towarzyszy młodsza siostra. tkaczka Miriam. której palce wyczarowują pełne życia i namiętności gobeliny. Zamojski dom Camposów znów jest pełen śmiechu. rozmów i miłości. a głowę i serce Hili poza córeczką zaczyna zaprzątać ktoś jeszcze. Wydaje się. że rodzinie tułaczy nareszcie sprzyja los. A jednak tylko do czasu…

„Księga życia Hili Campos” to porywająca dwutomowa opowieść o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów. wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie Camposów do Wenecji i Zamościa. a ich niekończącej się wędrówce towarzyszy marzenie o città ideale – mieście idealnym.

Agnieszka Wojdowicz – pisarka. filolożka polska. autorka serii fantasy dla młodzieży „Strażnicy Nirgali” oraz trylogii historyczno-obyczajowej dla dorosłych „Niepokorne”. Interesuje się kulturą i dziedzictwem polskich Żydów. a także dawną i współczesną sztuką użytkową.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9


1

Autor: Daniel Śliż

:

Cena:


Skarb Szeptuchy

Autor: Pati Maczyńska

Legendy stanowią ogromne źródło inspiracji dla wielu pisarzy. Mogą traktować o różnorakich typach bohaterów i składają się także z wielu motywów. w tym fantastycznych. nieprawdopodobnych i nierealnych.

Legendy posłużyły także Pati Maczyńskiej do stworzenia niezwykłej historii. którą zawarła w swojej książce ‚Skarb Szeptuchy’. Autorka opisała perypetie rodziny Sjenów-Sowińskich na tle regionalnych legend oraz podań. a akcję umieściła w wielu różnych lokalizacjach: Roztocze. Nałęczów. Szlak Sobieskiego. Rodzina Sjenów-Sowińskich nie jest zwykłą rodziną. Spotykają ich różne zadziwiające przygody. wraz z udziałem intrygujących stworów rodem z przytaczanych legend.

Zagadkowy okazuje się już sam prolog. który dzieje się w roku 23

29.79: https://woblink.com/ebook/stara-flota-tom-5-wyzwanie-nick-webb-134897u

Cena:suburbanizacja po polsku, cien gwiazdy, motyl lisa genova, armentrout jennifer, m jak miłość 1309 chomikuj, bohaterowie ten obcy, zagłada domu usherów, perfumy kleopatry, pokrzyk puzyńska pdf, nierządnica, górski fizjologia pdf, freedisc.pl jak pobierać, ustawa o rachunkowości z komentarzem, jan tarno, na tropach smętka pdf…