Czarne dziury bez tajemnic

Autor: Frans Pretorius

Czarne dziury od dawna fascynują uczonych z powodu ich niezwykłych. fantastycznych wprost własności. Prawa fizyki opisujące ich zachowanie i wpływ na otoczenie są bardziej fascynujące i zdumiewające niż wszystko. co udało się wymyślić autorom książek fantastycznonaukowych. Steven Gubser i Frans Pretorius wyjaśniają je w sposób bardzo przystępny. wykorzystując do tego pomysłowe eksperymenty myślowe i obrazowe porównania. Opisują również sukces poszukiwań fal grawitacyjnych. powstałych podczas zderzania się dwóch czarnych dziur.

Autorzy ‚Czarnych dziur’ bez tajemnic zabierają czytelników w podróż do wnętrza tych tajemniczych obiektów i z rzadko spotykaną przejrzystością opisują zjawiska. które decydują o niezwykłych właściwościach czarnych dziur.

Czarne dziury bez tajemnic Gubsera i Pretoriusa to elegancki i zwięzły opis własności czarnych dziur i ich występowania we Wszechświecie. Z całego serca polecam książkę wszystkim. których interesują te zagadnienia.

Roger Penrose

To jest naprawdę świetna. doskonale napisana książka. O ile mi wiadomo. jedyna tego rodzaju pozycja. w której w niezwykle zwięzły sposób udało się przedstawić fizykę czarnych dziur.

Sean Hartnoll. Uniwersytet Stanforda

Steven S. Gubser jest profesorem fizyki na Uniwersytecie w Princeton. Zajmuje się głównie teorią strun. Studiował na Uniwersytecie Harvarda i Kalifornijskim Instytucie Technicznym (Caltech). Jest autorem książki Teoria strun bez tajemnic (Prószyński i S-ka. 2011).

Frans Pretorius jest profesorem fizyki na Uniwersytecie w Princeton.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Bez słowa

Autor: Rosie Walsh

Siedem idealnych dni. Potem on zniknął.

Gdy Sarah poznaje Eddiego. zapomina o całym świecie. pragnie nacieszyć się każdą wspólną chwilą. Spędzają razem najpiękniejszy tydzień w ich życiu. Aż nadchodzi nieuchronne rozstanie…

Obiecują sobie utrzymywać kontakt. zanim nie wymyślą planu na wspólne jutro. Lecz jedno z nich nie dotrzymuje słowa. nie daje znaku życia. Przepada jak kamień w wodę…

Przyjaciele namawiają Sarah. by zapomniała o nim. Ale ona nie może. Wie. że coś się stało. że musi istnieć jakieś wytłumaczenie. Minuty. dni. tygodnie mijają. a Sarah jest coraz bardziej zmartwiona.

Pewnego dnia odkrywa. że miała rację…

Bez słowa to wyjątkowa i przewrotna opowieść o ludziach. którzy nigdy nie powinni stanąć na swojej drodze.

Książka zostanie wydana w kilkudziesięciu krajach.

Bestseller numer jeden w Niemczech i w innych krajach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


ISBN

9788365904225: Wydawnictwo

Format

36.9: https://woblink.com/ebook/gra-w-yote-michrowski-tadeusz-134793u

Cena:uwikłani chandler, hotel new hampshire, odprawa posłów greckich audiobook, jesteśmy polką i polakiem mp3, jak wyluzowac, medaliony zofia nałkowska książka pdf, sennik przesłuchanie, english for medicine pdf, audioteka .pl, katastrofa posmoleńska, lodowa pani, pamięć światłości, seksowna sąsiadka, biologia ewolucja sprawdzian…