Miłość primabaleriny

Autor: Carol Marinelli

Ania Iliuszyn wychowywała się razem z Romanem Zwieriewem w domu dziecka w Petersburgu. Gdy dorośli. zakochali się w sobie. jednak ich romans trwał zaledwie dwa tygodnie. Nie potrafiąc zapomnieć o ukochanym. Ania oddaje się pracy. Jako światowej sławy primabalerina tańczy tylko dla niego. choć nie wie. czy jeszcze kiedykolwiek go zobaczy. Aż pewnego dnia na jej przedstawienie w Londynie przychodzi Roman – przystojny i bardzo bogaty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:


Christmas Teacher Resources

Autor: Leszek Berezowski

Jak narodziła się tradycja kolędowania?

Co znaczyły życzenia kolędników was hail?

Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy?

Kto pierwszy całował się pod jemiołą?

Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę?

Czym różniły się pierwsze christmas crackers od tych dzisiejszych?

W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W książce Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora Leszka Berezowskiego. prowadzonych dla uczniów gimnazjów. szkół średnich i studentów na temat tradycji świąteczn

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

Cena:


Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy. szyfry i partyzanci

Autor: Max Hastings

Szpiegowska historia II wojny światowej

Wiarygodna. ekscytująca i znakomicie napisana – „Daily Telegraph”

Przed drugą wojną światową szpiedzy i kryptolodzy nie odgrywali tak ważnej roli w żadnym konflikcie zbrojnym. Sir Max Hastings. jeden z najwybitniejszych żyjących historyków wojny. jako pierwszy opisał działania wywiadu brytyjskiego. amerykańskiego. niemieckiego. sowieckiego i japońskiego w jednej pasjonującej opowieści szpiegowskiej. Olbrzymi zasób wiedzy i wprawne pióro brytyjskiego mistrza pozwolą nareszcie poznać rzeczywiste oblicze wojny szpiegów. która zadecydowała o losach świata.

Dlaczego Niemcy ponieśli tak spektakularne porażki wywiadowcze. a Sowieci. mimo słabej kryptologii. odnosili takie sukcesy? Skąd brała się siła wywiadu Jej Królewskiej Mości. a skąd – słabość szpiegów cesarskiej Japonii? Czy Amerykanie w pełni wykorzystali swój potencjał?

Agenci brytyjskiego programu Double Cross. sowiecka „czerwona orkiestra”. kryptolodzy z Bletchley Park. Niemcy Canaris i Gehlen. oficerowie Armii Krajowej informujący o rakietach V. turecki szpieg Cicero. kryptolodzy Nimitza i japońscy agenci na Pacyfiku oraz niezliczona ilość innych postaci i wydarzeń. Tajna wojna 1939-1945 to setki relacji świadków. galeria najbarwniejszych postaci drugiej wojny i opowieść gromadząca historię wszystkich najciekawszych operacji szpiegowskich z tego okresu.

Często mówi się. że thrillery Iana Fleminga nie mają nic wspólnego z prawdziwym światem wywiadu. Kiedy jednak czytam współczesne sowieckie raporty i zapisy rozmów. a także wspomnienia oficerów wywiadu ZSRS z czasów wojny. uderza mnie. jak niesamowicie odzwierciedlają szalone. złowrogie. wymyślone dialogi tego rodzaju ludzi z Pozdrowień z Rosji Fleminga. A niektóre spiski uknute i zrealizowane przez NKWD i GRU okazywały się nie mniej fantastyczne niż te z jego powieści — Max Hastings (fragment wstępu)

Wciągająca niczym thriller szpiegowski. Hastings rozumie lepiej niż historycy przed nim. że opowieść o ludzkiej naturze jest nie mniej ważna niż opisy łamania szyfrów czy szpiegowskiej wirtuozerii. Niczym wytrawny powieściopisarz. potrafi zaakcentować wymowny szczegół„Sunday Times”

Autor czuje się w tej dziedzinie jak ryba w wodzie. więc z dużą swobodą bombarduje czytelnika opiniami prowokującymi do przemyśleń i dyskusji. Hastings jest w życiowej formie — „The Times”

Fascynujące spojrzenie na mroczny świat szpiegostwa i brudne gry wojenne — „Washington Times”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 50.9


ISBN

9788378598442: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/klatka-marzena-orczyk-wiczkowska-31899u

Cena:


Kobiecość to syf i kropka

Autor: Frau Wolf

W tym wieku nie mieć dziecka i solidnego męża. to poważna skucha. jeśli nie grzech ciężki. Wybierając samodzielność. skazujesz się na potępienie. A decydując się na dziecko. zgadzasz się na podporządkowanie. W tym świecie. rodząc się kobietą. musisz być ofiarą. 

Wolf operując mocnym językiem. czasem na granicy groteski. odważnie pokazuje świat kobiecej opresji: związków. relacji rodzinnych i przyjacielskich. Będąc dziewczyną w Polsce. jakiejkolwiek drogi nie wybierzesz. nie uciekniesz przed macierzyństwem. Czy może lepiej pozostać outsiderką?

Czy wolność jest ważniejsza od szczęścia?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 29.9andrzej bolesta, aru shah i koniec czasu, strategie marketingowe rodzaje, witold gradoń, liz fielding chomikuj, krzysztof potaczała, kłamczucha musierowicz, mass effect poradnik, jamioł, zaszyj oczy wilkom, dobra administracja, nieswiadomi, logistyka międzynarodowa pdf, sebastian sykuna, fizykoterapia pdf, małgorzata graczyk, świat człowieka świat kultury, medicus z saragossy, dżuma problematyka, zarys człowieka, piotr górski kruk, jim simons, piotr bogdalski…