9.9

https://woblink.com/ebook/inna-legenda-rejestr-artefaktow-adam-kadmon-129582u: https://woblink.com/product-publication/download/129582/epub

Nie ma złej pogody na spacer

Autor: Linda Åkeson McGurk

Fińskie dzieci uczą się najlepiej. w Paryżu dzieci nie grymaszą. a w Szwecji – są zdrowe. aktywne i szczęśliwe!

„A gdyby tak więcej maluchów obserwowało prawdziwe ptaki. zamiast grać w Angry Birds?” – fragment książki

Stare skandynawskie porzekadło mówi. że nie ma złej pogody. są tylko źle dobrane ubrania. W Polsce jeszcze niedawno zwykło się mawiać. że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Kiedy Linda Åkeson. szwedzka blogerka i dziennikarka. wyszła za mąż za Amerykanina i przeprowadziła się do stanu Indiana. nie mogła uwierzyć. że mieszkańcy kraju o tak oszałamiająco pięknej i bogatej przyrodzie do tego stopnia utracili więź z naturą. Kiedy urodziły się jej dzieci. postanowiła – wbrew presji społecznej – wychować je tak. jak niegdyś wychowano ją. Nie ma złej pogody na spacer to zapis tych zmagań – oparty na osobistej historii poradnik. który pomoże rodzicom:

– wypuścić dzieci na zewnątrz niezależnie od pogody.

– zmierzyć się z lękiem. poznać wartość odrobiny ryzyka i zaufać dzieciom.

– pozwolić im na kreatywną nudę.

– uwierzyć. że czasami mniej naprawdę znaczy więcej.

– pozbyć się panicznego lęku przed bakteriami i brudem.

– ochronić dzieci przed uzależnieniem od urządzeń elektronicznych.

Osobista historia. przydatne rady. opinie specjalistów. wyniki najnowszych badań i inspirujące przykłady z życia – oto. co znajdzie w tej książce każdy obecny i przyszły świadomy rodzic.

„Linda Åkeson McGurk proponuje doskonałe antidotum na hiperczujne. zelektryfikowane. poddane standaryzowanym testom i aresztowi domowemu dzieciństwo XXI wieku oraz na ekspertów. którzy je wymuszają. Praktyczna i mądra książka” – Richard Louv. autor bestsellerów Ostatnie dziecko lasu i Witamina N

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Klub Pickwicka

Autor: Karol Dickens

Utwór opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka.

Wydawnictwo: Psychoskok

9.9: https://woblink.com/ebook/jakie-zmiany-w-funkcjonowaniu-zwiazkow-zawodowych-beda-obowiazywac-od-1-stycznia-2019-r-ewa-podgorska-rakiel-130037u

Sułtanka Kösem

Autor: Özlem Kumrular

Historia życia sułtanki Kösem. bohaterki tureckiego serialu ‚Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem‚. zaczerpnięta z dokumentów archiwalnych i źródeł historycznych. zarówno osmańskich. jak i zachodnioeuropejskich.

Przyjmując styl gawędy historycznej. autorka z całą szczerością szkicuje portret kontrowersyjnej sułtanki i zakreśla tło jej epoki.

Ukazuje historię dynastii osmańskiej. kulturę i życie osmańskiego dworu w XVII wieku. Poszerza kontekst niedostępny europejskim badaczom. cytuje noty dyplomatyczne. listy oraz ówczesne kroniki.

Kösem przebywa drogę od statusu niewolnicy do pozycji sułtańskiej faworyty. a następnie otrzymuje tytuł Walide Sultan – Sułtanki Matki – i staje się najpotężniejszą kobietą na osmańskim dworze. To jedyna kobieta w historii dynastii.

Wydawnictwo: Harlequin

Fairy tales

Autor: Hans Christian Andersen

Poziom B1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnym angielskim tekstom Fairy Tales przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagrania oryginalnego tekstu Fairy Tales dostępne na poltext.pl. Czytaj jednocześnie słu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

32: https://woblink.com/ebook/przepowiednia-reinkaanyiuki-wiez-plomienia-kalina-bobras-129894u

Profesor Andrews w Warszawie. Wyspa

Autor: Olga Tokarczuk

Oko w oko z niespodziewanym. Dwie historie ludzi. którzy przestali być pewni tego. co dzieje się wokół nich. kim są. Ich świat w jednej chwili wywrócił się do góry nogami.

Olga Tokarczuk – ceniona na świecie i wielokrotnie nagradzana polska pisarka. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. Za wydanie Biegunów w języku angielskim otrzymała wraz z tłumaczką Jennifer Croft Międzynarodową Nagrodę Bookera 2018. uznawaną za jedną z najważniejszych literackich wyróżnień obok Nobla. Dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike za powieści Bieguni (2008) i Księgi Jakubowe (2015). Wśród niezwykle wielu prestiżowych nagród. które jej przyznano. znajdują się m.in. niemiecka nagroda dla książek z Europy Środkowej i Wschodniej Brücke Berlin-Preis. słoweńska Nagroda Literacka Europy Środkowej Vilenica oraz Międzynarodowa Nagroda Literacka Kulturhuset Stadsteatern w Sztokholmie – wyróżnienie dla książek przetłumaczonych na język szwedzki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

jakub rok, pluch, tajemniczy ogród ebook, krystyna lisiecka, magnus chase młot thora chomikuj, ostry dyżur online, słownik literacki, www e bookowo pl, pacyfik i eurazja o wojnie, streszczenie kamienie na szaniec szczegółowe, nowenna rozwiązująca węzły pdf, henryk sienkiewicz janko muzykant, symboliczna, historia prawa sójka zielińska pdf, matematyka dyskretna pdf…