27.9: https://woblink.com/ebook/och-elvis-marika-krajniewska-127288u

17.49: https://woblink.com/ebook/jak-w-raju-anne-mather-elizabeth-power-robyn-donald-127669u

Cena: Elizabeth Power

Małgośka

Autor: Anna Nejman

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją. o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to. że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.

Historia rozpoczyna się na polskiej wsi. gdzie Małgośka urodziła się i wychowała. niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat. zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego. którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia. z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami. Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu. w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Dziecko w mediach

Autor: Krzysztof Marcyński

Mass media pojawiły się w życiu najmłodszych w sposób naturalny. stając się ważnym elementem kształtującym ich percepcję i światopogląd. Są źródłem bieżących wiadomości. dostarczają wiedzy i rozrywki. jak również stanowią ogromną siłę w kształtowaniu opinii. postaw i systemów wartości swych odbiorców. a w szczególności dzieci. Tym samym media są potężną instytucją socjalizującą i wychowującą młode pokolenie.

Publikacja przedstawia nie tylko analizy szeregu procesów związanych z odbiorem radia. telewizji. prasy. reklamy przez dzieci. ale też podejmuje próbę podania odpowiedzi na pytania o rolę i miejsce mediów w rozwoju dziecka. edukacji oraz przestrzeni publicznej.

W książce. co istotne. autorzy poruszają wiele

24.9: https://woblink.com/ebook/hashimoto-eberhard-jurgen-wormer-127791u

Catalogue of the Tibetan Texts in the Pander Collection: Part A (complete) and Part B (Partial)

Autor: Thupten Kunga Chashab

The publication contains a catalog of Tibetan texts in the Pander collection held by the Jagiellonian Library.

As in every catalogue. authors present here all indispensable elements for a catalogue such as title. author. place and year of writing. scribe. description etc. by their abbreviations. In traditional Tibetan works all of this information is given at the end in a colophon. Therefore. we extracted and copied all the colophons found in these works. Often in prayers they were missing. Also the fact that a text has a colophon does not mean that it contains all the necessary information for cataloguing. Pander materials actually prove that in traditional Tibetan publications dates and places are less impo

Split payment w sektorze budżetowym

Autor: praca zbiorowa

Publikacja w bardzo praktyczny sposób wprowadza w arkana nowej instytucji podatkowej. czyli podzielonej płatności w VAT tzw. split payment. Zmiana ta wymaga od pracowników działów księgowości jednostek sektora finansów publicznych wielu prac. w tym m.in. dostosowania systemów księgowych oraz planu kont. Jednostki są także zobligowane do uważnego śledzenia wpływów i wydatków dokonywanych z odpowiednio dostosowanych kont bankowych jednostki.

W książce Czytelnik znajdzie także rozwiązania kluczowych zagadnień: w jaki sposób stosowanie split payment wpływa na odpowiedzialność podatkową płatnika faktury. co zrobić w sytuacji wpłaty podatku od towarów i usług na niewłaściwy rachunek bankowy. czy w związku z mechanizmem podzielonej płatności na każdej faktu

9.9: https://woblink.com/ebook/rozliczanie-vat-w-dzialalnosci-sezonowej-marcin-jasinski-130030u

30: https://woblink.com/ebook/czlowiek-znikad-gregg-hurwitz-maria-gebicka-frac-127499u

14.9:

Legendy dominikańskie

Autor: Jacek Salij

Legendy dominikańskie – te barwne opowieści zebrał i opracował ojciec Jacek Salij OP. Czytelnik znajdzie w tym zbiorze zarówno wstrząsające świadectwo męczeństwa rosyjskich dominikanek. jak i pełne ironii średniowieczne anegdoty o mnichach i mniszkach. m.in.:

O uzdrowieniu studenta z rozpusty

Przygoda z diabłem

Co lepiej: modlić się czy pracować

Święty inkwizytor

Jak pewien zakonnik został uwolniony od nałogu palenia

***

Pewien brat zapytał mistrza Jordana. co lepiej: oddać się modlitwie czy studiowaniu Pisma Świętego? Ten w odpowiedzi zapytał: „A co lepiej: pić czy jeść? Przecież trzeba nam na przemian jednego i drugiego”.

Wydawnictwo: W Drodze

tata mimo woli, tia louise, zakazana psychologia tom 2, nawiedzony dom bajka, wzorcowy plan kont 2019, najlepsze kasztany, metro 2033 audiobook pl, nad brzegiem rzeki piedry, opowiadania erotyczne autobus, stulecie winnych ebook, samotne ojcostwo, zdążyć przed pierwszą gwiazdką, wypożyczone, bracia slater 3 pdf, prawo karne podręcznik, zachowanie etyczne, florian plit…