Mam na imię Zero

Autor: Luigi Ballerini

Zero nigdy jeszcze nie dotknął żadnej żywej istoty. nie doświadczył zimna ani gorąca. nie wie. co to wiatr i śnieg. Żył w Świecie. strzeżonej przestrzeni. gdzie został wyszkolony do pilotowania wojskowych dronów. Jego przewodniczką była Madar: głos. który go nagradzał i pocieszał. Kiedy pewnego dnia w Świecie zapadła ciemność. Zero uznał. że to nowy sprawdzian jego umiejętności. Zdołał wydostać się na zewnątrz. Do prawdziwego świata. w którym występują śnieg i mróz. a komunikacja nie odbywa się za pośrednictwem ekranów dotykowych… Czy nauczy się w nim funkcjonować? Niełatwo zapomnieć. jak się zostało wychowanym…

Wirtualny Świat. złożony z nieprzerwanej gotowości. intensywnych szkoleń i realizowania celów. Mimowolna ucieczka i zderzenie z rzeczywistym światem.

Zero musi wybrać. Wrócić? Zmierzyć się z nowym życiem? Co jest właściwe? I do jakiego świata naprawdę należy?

Luigi Ballerini. lekarz i psychoterapeuta. mieszka w Mediolanie z żoną i czwórką dzieci. i uważa. że ma w życiu wielkie szczęście. bo spotyka wielu młodych ludzi. Niektórzy z nich przychodzą do jego gabinetu na terapię. innych spotyka w szkołach i domach kultury podczas wieczorów autorskich albo na kursach pisania dla młodzieży. Regularnie publikuje w prasie artykuły o szkole i wychowaniu. Od lat pisze powieści dla dzieci i młodzieży. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę imienia H.Ch. Andersena.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 23.9


1

Autor: Zbigniew Olech

Zuzanna Tokarzewska-Żarna

:

Cena:


ISBN

9788380533905: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/negatyw-klaudiusz-szymanczak-124503u

Cena:


:

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Krańce świata. Spojrzenie na Kościół bliski i daleki

Autor: Paweł Kozacki

Paweł Kozacki. duszpasterz – redaktor – przełożony. ma nie tylko bystre i uważne spojrzenie oraz kapitalne pióro. Posiada coś więcej – wyjątkowe doświadczenie Kościoła przeżywanego w różnych miejscach i z różnych miejsc. Światowe spojrzenie. związane z odwiedzaniem braci w różnych miejscach naszej planety. uzupełniliśmy tekstami opisującymi Kościół polski od wewnątrz. z domowego podwórka. Powstała dzięki temu fascynująca perspektywa – spojrzenie na Kościół bliski i daleki.

Fragment wstępu Wojciecha Prusa OP

– Pisze ojciec. że marzy o Kościele pojednanym. To marzenie jest wciąż aktualne?

– W drugorzędnych sprawach dopuszczam absolutną różnorodność. wielobarwność. i szkoda tu tracić energię na przepychanki. Natomiast bardzo mi zależy na rzeczach najważniejszych – żeby one były na możliwie najwyższym poziomie. I o to się staram. o to się modlę. o tym marzę.

Fragment wywiadu Anny Sosnowskiej z autorem

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99chemia organiczna i nieorganiczna, szantaż emocjonalny susan forward, testy z matematyki klasa 6 pdf, małgorzata błoch-wiśniewska, yossi ghinsberg prawdziwa historia, niecne zamiary, ocalenie 2, teoria sektorów, arystofanes żaby, analiza ekonomiczna pdf, fedon pdf, kaczka dziwaczka mp3 chomikuj, głupie kobiety, audio buk, wenancjusz domagała, położna 3550 cudów narodzin pdf…