Dulszczynea

Autor: Zbigniew Wojciechowicz

Obrazki prowincji kreowane ze znakomitym zmysłem obserwacji notują przede wszystkim konkret i detal. To niewątpliwy atut Wojciechowicza. uwidoczniony już we wcześniejszym tomiku ‚Orwo’. w którym znakomicie zinterpretował zbiór fotografii rodzinnych tworząc próbę rekonstrukcji autobiograficznej.

Temat na pozór zamknięty. dawno skostniały w stereotypowych obrazach prowincji. utwierdzanych przez powieściopisarzy. reporterów i publicystów. okazuje się zaskakująco żywy. Staje się tak dlatego. że opisywany świat nie został potraktowany jako skansen czy rezerwat obyczajowego folkloru zamkniętej społeczności lokalnej. Natomiast myślenie o prowincji jako kategorii psychologicznej i ponadgeograficznej otwiera perspektywę uniwersalną. Motyw ten urasta do figury egzystencji

59: https://woblink.com/ebook/powiesc-w-swiecie-prasy-boleslaw-prus-i-inni-przemyslaw-pietrzak-28145u

Cena:


ISBN

9788320052121: Wydawnictwo

Format

13: https://woblink.com/ebook/postepy-reumatologii-klinicznej-rozdzial-15-16-praca-zbiorowa-29321u

Cena:mróz testament pdf, obsesja katarzyna berenika miszczuk, weźmisz czarno kure pdf, rimworld polska, zecharia sitchin książki, rodzice dzieci z autyzmem pdf, kwestia ceny ebook, radosław pawelec, ekonomia miedzynarodowa, zarządzanie jakością w ochronie zdrowia pdf, botanika książka, inca garcilaso de la vega, umarłem cztery razy, ostatnia dziewczyna, ewangelistarz, regresja coxa, monika braun, agnieszka skuza…