Umarli

Autor: Christian Kracht

Największa gwiazda literatury szwajcarskiej

Głośna powieść o zmierzchu kina niemego. a zarazem o nadejściu mrocznych dla ludzkości czasów

Lata trzydzieste XX wieku. Świat kina czeka na rewolucję – lada chwila filmy nieme ustąpią miejsca nowoczesnym produkcjom dźwiękowym i kolorowym. W tych niepewnych czasach powstaje niemiecko-japońska koprodukcja. Nic jednak nie idzie z godnie z planem. Film przynosi straty – także w ludziach. a zamiast planowanej komedii o wampirach powstaje film grozy. który staje się alegorią nadchodzących okropieństw.

Christian Kracht. uznawany za najważniejszego przedstawiciela współczesnej literatury szwajcarskiej. po mistrzowsku miesza historię i literaturę. wiąże fikcję z faktami historycznymi. Powieść Umarli. porównywana przez krytyków do książek Michela Houellebecqa. prowadzi nas w ciemność tylko po to. byśmy jeszcze wyraźniej zobaczyli. skąd pochodzi światło.

Umarli to wspaniała historia wykorzystująca wątek Fausta i Mefistofelesa; błyskotliwe przedsięwzięcie literackie. które od tej pory pewnie będziemy mogli nazywać Krachtowskim…”

Karl Ove Knausgård

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Między prawami. Prochem i cieniem

Autor: Vera Eikon

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP. nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania. często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz. jak nigdy dotąd. przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa – Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi. którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie: Czy były oficer został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia i zawiedzenie sprawiły. że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący z nim „materiał na gang

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

26.9: https://woblink.com/ebook/zraniony-pianista-maria-ernestam-139859u

diabeł na wieży, syzyfowe prace żeromski, virion obława, maria simma dusze czyśćcowe, wykluczeni szałek, kodeks karny z komentarzem, amore co to znaczy, gramatyka hiszpańska pdf, dead rising 2 poradnik, niemiecki ćwiczenia dla początkujących pdf, dylemat paris chomikuj, kodeks pracy z komentarzem 2018, innowacyjność przedsiębiorstw, ebook kolejne 365 dni, diana palmer nigdy nie zapomnę pdf, dom nad zatoką, witkiewicz książki, kossobudzka, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, kwantyfikacja ryzyka, przekleństwa niewinności książka, babcia rabuś audiobook…