Walczymy z bykami

Autor: Ewa Kołodziejek

Zmagania z językiem to często istna corrida. szczególnie kiedy zaczynają targać nami wątpliwości. a pochylonych nad tekstem gonią terminy. Walczymy z bykami to zbiór krótkich felietonów w przystępny sposób rozwiązujących główne problemy językowe. Ich dobór wynika z wieloletnich obserwacji zachowań językowych Polaków – autorka na stałe pracuje w poradni językowej Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Książka przeznaczona jest dla każdego. kto czuje potrzebę poprawnego wyrażania się. a nie ma czasu na poszukiwania podpowiedzi w wielu miejscach. Poradnik obejmuje nie tylko zagadnienia dotyczące poprawności gramatycznej. frazeologicznej. składniowej. ortograficznej. ale i informacje dotyczące nazwisk. grzeczności językowej. znaczenia słów. mody w ję

14: https://woblink.com/ebook/opowiesci-niezwykle-andrzej-sarwa-28409u

Cena:


ISBN

9788380321458: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/dom-hitlera-jan-dzierzgowski-despina-stratigakos-28485u

Cena:


Terapia w chorobach układu nerwowego. Rozdział 5

Autor: Jarosław Sławek

Rozdział 5. z publikacji pt. „Terapia w chorobach układu nerwowego”. redakcja naukowa: Wojciech Kozubski.

Nowoczesny podręcznik leczenia chorób układu nerwowego. Publikacja obejmuje najistotniejsze zagadnienia klinicznej neurologii.

Rozdziały zbudowane są według schematu: patofizjologia. objawy kliniczne. rokowanie. diagnostyka z badaniami pracowanianymi oraz zagadnienia terapii danego schorzenia jako jednostki nozologicznej lub zespołu objawowego. Publikacja ujmuje problematykę w sposób wielodyscyplinarny.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 12.45


Dom Hitlera

Autor: Despina Stratigakos

Nikt do tej pory nie sportretował Adolfa Hitlera w ten sposób. 

Autorka Domu Hitlera jako pierwsza opisała mieszkania. domy i siedziby Führera. dotarła do projektów mebli. dokumentacji architektonicznej. a nawet zachowanych próbników materiałów. które przedstawiano dyktatorowi. Odwiedziła do dziś zachowane wnętrza. niegdyś projektowane dla Hitlera i pod jego nadzorem.

Despina Stratigakos poprzez fascynującą wędrówkę po siedzibach dyktatora opowiada jak kreowany był jego wizerunek. jak Hitler świadomie używał architektury do propagandy. oddziaływania nie tylko na obywateli Niemiec. ale też innych państw.

Ta książka to również opowieść o Gerdy Troost – architektce. projektantce wnętrz. reżyserce. artystce. przyjaciółce Hitlera. która pozostała nazistką do końca swych

49: https://woblink.com/ebook/homo-nobilis-urszula-swiderska-wlodarczyk-28525u

Cena:


1

:

:

Cena:genetyczny odmieniec, zakazana archeologia, age of wonders 3 poradnik, niedopasowani pdf, fallen crest pdf, ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji, szczelina karika, atlas anatomiczny człowieka on line, ludwik kubala, psychologia akademicka tom 1 pdf, ze świata czterech stron tekst, latający dywan bajka, wprowadzenie do ekonometrii, krótka historia prawie wszystkiego, laila shukri pdf, ambroziak joanna, kevin dutton mądrość psychopatów, elementarz do nauki czytania, europa szkic, wzory umów gospodarczych…