Barbarzyńcy w Krainie Fetoru

Autor: Juan Soto Ivars

Jaka może być alternatywa dla nudnych wakacji? Kraina mlekiem i brudem płynąca!

Edward Lacoste był bardzo pracowitym wynalazcą. tak zajętym. że nie chciał. żeby ktokolwiek mu przeszkadzał z powodu takich bzdur jak jedzenie czy prysznic. Właśnie dlatego stworzył równoległy świat – Krainę Fetoru. gdzie nikt się nie przejmował brudem – nawet jeśli mieszkańcy nie kąpali się od dziesięcioleci.
Problem polega na tym. że jego laboratorium pozostało niedostatecznie zabezpieczone. Wałęsająca się w jego okolicach grupa przyjaciół. prowadzona przez braci Paco i Juana. wślizgnęła się do niego i niespodziewanie znaleźli się w Krainie Fetoru. Są wakacje. nikt z ekipy nie ma planów co do spędzania czasu. aż tu taka gratka – opuszczone laboratorium!
Ponieważ Kraina nie jest być może zbyt rozległa. ale za to jest dosyć zróżnicowana. przyjaciele. lekko rozproszeni. będą musieli znowu się spotkać i znaleźć sposób na powrót do świata. z którego pochodzą. Bo pomimo tego. że mogą tam robić. co tylko chcą. a chodzenie spać z brudnymi zębami jest wręcz w dobrym tonie. nie wszystko układa się po ich myśli.
Dzieciom z pewnością spodobają się miejsca tak malownicze jak wioska Świnoburg czy też Żabi Las. Dorośli z pewnością docenią miasto Nowy Olejszlam. które słynie z niezbyt grzecznego zachowania oraz koncertów jazzowych i bluesowych.
Podsumowując: ta książka to próba odkłamania obiegowej prawdy. że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Bo dziecko szczęśliwe jest naprawdę tam. gdzie czuje się dobrze. Zanim jednak poczuje. że miło być czystym. powinno poznać. co znaczy być brudnym w świecie. w którym nie ma miejsca na czystość.
Zachęcamy: tę książkę można czytać. nie myjąc przedtem rąk!

Każda kolejna książka autorstwa Juana Soto Ivarsa otwiera się w nowym. nieoczekiwanym wymiarze. Dzieje się tak być może z powodu młodego wieku autora. który nie boi się iść pod prąd nurtu konwencjonalnej powieści. Każda z jego kolejnych publikacji ma świeżość i urzekającą moc. płynącą z nieposkromionej wyobraźni.
librujula.com

Juan i Paco – bliźniacy. razem mieli dwadzieścia lat. Na pierwszy rzut oka byli do siebie podobni jak dwie krople wody: mieli płomiennorude włosy. byli pulchniutcy i wyposażeni w parę wielkich zębów trzonowych. które upodabniały ich do wyrośniętych wiewiórek. Najłatwiej można ich było odróżnić po plamach na koszulkach. bo. nie ma co się oszukiwać. Juan i Paco nie przepadali za kąpielą. Przyprawiali o ból głowy swoich rodziców: bardziej bali się mydła niż bomby atomowej! Gdy tylko usłyszeli wodę lejącą się do wanny. zapowiedź wieczornego mycia. znikali jak kamfora i trzeba było podejmować zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Bliźniacy byli rasowymi brudasami. ale od całkowitego potępienia ratowała ich wrodzona sympatia i nieokiełznana wyobraźnia.
Tamtego lata kisili się w mieście. bo ich ojciec stracił pracę i nie mogli wyjechać jak zwykle nad morze. Czy Ty. Czytelniku. który z wypiekami na twarzy czytasz te słowa. myślisz. że bardzo się tym przejęli? Otóż wcale. nic a nic. Nie minął tydzień. a bliźniacy byli już hersztami bandy dzieciaków. które również siedziały tamtego lata w mieście. Ochrzcili swoją paczkę nazwą Lawina i przygotowali stosowne legitymacje dla wszystkich członków. Napędzani niespożytą energią i zwariowanymi pomysłami włóczyli się na czele bandy z kąta w kąt. I przez myśl im nie przeszło. że są o krok od przeżycia niezwykłej przygody.

Juan Soto Ivars (1985) jest pisarzem i dziennikarzem. Za powieść ‚Ajedrez para un detective novato’ otrzymał nagrodę dla młodych pisarzy Premio Ateneo Joven de Sevilla de Novela (2013). za powieść ‚Syberia’ (Premio Tormenta – Najlepszy autor roku 2012). Prowadzi swoją cotygodniową kolumnę w opiniotwórczym dzienniku internetowym ‚El Confidencial’. To trzecia co do zasięgu gazeta cyfrowa Hiszpanii.
Regularnie współpracuje z ‚Vice’. ‚Time Magazine’. ‚Ling’ i innymi czasopismami. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym biuletynu ‚The Critic’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Histeryczki

Autor: Roxane Gay

Przegrane. szalone. matki. siostry. przyjaciółki. kochanki… „Histeryczki” to zbiór opowiadań Roxane Gay. na który składają się różne historie kobiet. oscylujące wokół tematów miłości. przemocy. skomplikowanych międzyludzkich relacji. Nieprzewidywalne. odważne i niepozbawione pikanterii opowiadania. Autorka po tej książce została okrzyknięta mistrzynią opowiadania i znawczynią kobiecej natury w jej różnych odcieniach.

Bohaterkami są tu kobiety: nie wyjątkowe. inne czy gorsze. ale takie. które przeżyły niejedno. bo życie pisze różne scenariusze. Kobieta. która straciła dziecko. która w dzieciństwie doświadczyła gwałtu. która jest kochanką księdza. która jest gruba i brzydka. która jest martwa… która mogłaby być jedną z nas. Współczujemy im. przeżywamy ich historie razem z nimi. cz

49.9: https://woblink.com/ebook/kto-sie-boi-karola-darwina-griet-vandermassen-135681u

Cena:


Rola samorządu w sferze podnoszenia konkurencyjności regionów w Polsce i Niemczech

Autor: Marta Balcerek-Kosiarz

Ostatnie ćwierćwiecze to okres fundamentalnych dla naszego kraju zmian instytucjonalnych obejmujących sferę społeczną. polityczną i gospodarczą. Bez wątpienia jednym z najważniejszych efektów transformacji systemowej było uruchomienie i pogłębienie procesu decentralizacji sfery władztwa publicznego. W znaczeniu prawa administracyjnego decentralizacja jest rozumiana jako system. w którym istnieje większa liczba samodzielnych ośrodków dysponujących kompetencjami publicznoprawnymi przy jednym centralnym. Decentralizacja to zatem procedura przekazywania zorganizowanym korporacyjnie grupom obywateli pewnych funkcji publicznych zastrzeżonych dotąd do kompetencji rządu centralnego. Egzemplifikacją decentra

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/130057/epub

1:

:

Cena:


Zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych po zmianach przepisów

Autor: Sebastian Kryczka

Publikacja w kompleksowy sposób przedstawia jak zatrudniać pracowników niepełnosprawnych od sformułowania ogłoszenia o pracę do zakończenia stosunku pracy. Uwzględnia również najnowsze zmiany jakie zaczną obowiązywać od 1 października 2018 r. w zakresie dokonywania przez pracodawców wpłat na PFRON.

Można się z niej dowiedzieć jakie dodatkowe obowiązki ma pracodawca. który zatrudnia niepełnosprawnych oraz jakie przysługują mu z tego tytułu ulgi i przywileje. W publikacji znajdują się informacje dotyczące m.in.:

– zasad udzielania urlopu wypoczynkowego niepełnosprawnym.

– rozliczania czasu pracy pracowników niepełnosprawnych.

– dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

:

Cena:


ISBN

9788380171480: Wydawnictwo

Format

28.35: https://woblink.com/ebook/substytucje-nazwisk-polakow-w-jezyku-chinskim-joanna-hryniewska-133363u

Cena:kronika dzierzwy, ordynacja podatkowa 2020 pdf, www 1939 com pl pdf, gdula nowy autorytaryzm, exsite pl darmowe ebook download ksiazki 1077017 jakub zulczyk slepnac swiatel, józef palinka, wypracowanie z pana tadeusza, gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2017, prowadzący umarłych, zasępa, jerzy ząbkowicz, piotr oles, adam mickiewicz pan tadeusz opracowanie, książę conti, jan długosz roczniki, między mariolą a spojrzeniem, brazylia – boliwia, królewicz i żebrak, piotruś pan w ogrodach kensingtońskich…