Kwiat. który zakwita o zmierzchu

Autor: Kopano Matiwa

Powieść porusza kwestię rasy. płci i roli lekarza.

Kiedy Masechaba spełnia swoje marzenie z dzieciństwa i zostaje lekarzem. jej ambicje zostają poddane próbie w ponurych realiach południowoafrykańskiego systemu opieki zdrowotnej.

Po wyprowadzce od głęboko wierzącej matki nawiązuje przyjaźń z zaangażowaną w politykę Nyashą i zaczyna dostrzegać coraz silniejsze tendencje ksenofobiczne. będące echem apartheidu.

Walcząc z własnymi demonami. będzie musiała zdecydować. czy zabrać głos i wesprzeć przyjaciółkę. nawet gdyby oznaczało to największą ofiarę.

Kopano Matlwa Mabaso to południowoafrykańska pisarka. która swoją pierwszą powieść. bestsellerowy i nagradzany Coconut. napisała w wieku zaledwie dwudziestu jeden lat. Jej druga powieść. Spilt Milk. także zdobyła szerokie uznanie. Jest z wykształcenia lekarką. została wybrana do 21 Icons Project. grona najzdolniejszych młodych ludzi w Afryce Południowej i w 2015 roku zdobyła Aspen Ideas Award za osiągnięcia w dziedzinie medycyny.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 25.99


Krupówki

Autor: Kuba Szpilka

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Chociaż nie wydarzyło się to bardzo dawno temu. jej początki trudno dokładnie opisać. Niegdyś była ścieżką wśród łąk i lasów. ale potem. gdy mała wieś stawała się kolejno letniskiem. stacją klimatyczną. ośrodkiem walki z gruźlicą. centrum turystycznym i wreszcie modnym kurortem. zmieniła się i ona.

Krupówki – symbol miasta i serce zakopiańskiej historii – charakteryzuje nieustanny ruch. narastanie pomysłów. idei i interesów. Dla jednych to chaos. dla innych wyraz wolności. I chociaż. jak twierdzą autorzy. megalomanią byłoby twierdzić. że pewne zjawiska występują tylko w Zakopanem. to krótka historia i niewielka powierzchnia czynią z tego miasta idealną „doświadczalną pracownię”.

Kuba Szpilka i Piotr Mazik opowiadają o Krupówkach. najsłynniejszej ulicy w Polsce. opisując skomplikowane procesy. zdarzenia i postaci. które zdecydowały o jej istnieniu i obecnym kształcie.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Dziękuję za świńskie oczy

Autor: Gzyra Dariusz

Dariusz Gzyra uważa. że w świecie. w którym zło jest wszechobecne. widać wyraźnie. ile jest możliwości czynienia dobra. Weganizm postrzega jako kontestację systemu manipulującego ludźmi. a rozwijanie krytycznego myślenia jako podstawowy akt oporu

W Polsce każdego roku dla smaku. kaprysu i mody zabija się miliony zwierząt. Codziennie po cichu na fermach przemysłowych i w rzeźniach giną kurczaki. świnie. cielęta. norki oraz wiele innych zdolnych do odczuwania zwierząt. Choć większość Polek i Polaków deklaruje miłość do zwierząt i jest przekonana. że odczuwają one ból tak samo jak ludzie. a połowa z nas ma pod opieką jakiegoś zwierzęcego pupila. to mało kto na poważnie traktuje zwierzęcą krzywdę.

Ponieważ nie chcemy widzieć cierpienia i śmierci zwierząt. większość niezliczonych

21.99: https://woblink.com/ebook/jak-rozpalic-ognisko-czyli-rzecz-o-drewnie-podpalce-i-ogniu-coulthard-sally-127083u

Cena:


1

:

:

Cena:


Coraz głębiej

Autor: Laura Lippman

Louisa „Lu” Brant. nowa prokuratorka okręgowa. ma ogromne ambicje. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę. w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga. pragnie uniknąć pułapek. jakie na nią czyhają i zapewnić sobie polityczny sukces.

Jednak w trakcie przygotowań do procesu. natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata. AJ.

Kiedy Lu miała dziesięć lat. AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość.

Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może praw

:

Cena:


Arezar

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


https://woblink.com/product-publication/download/128833/epub

1:

:

Cena:


Polska polityka społeczna wobec starzenia się ludności w latach 1971-2013

Autor: Barbara Szatur-Jaworska

Wyzwaniem o charakterze wręcz cywilizacyjnym jest dla Polski. podobnie jak dla wielu innych krajów. proces starzenia się ludności i jego konsekwencje. Autorka przedstawia w pracy dane liczbowe ukazujące w długim okresie przebieg procesów demograficznych związanych ze starzeniem się ludności oraz charakteryzuje zmiany struktury populacji ludzi starych w Polsce.

Zawarte w publikacji analizy polityki społecznej wobec starzenia się ludności zostały przeprowadzone z dwóch perspektyw poznawczych: strukturalnej i cyklu życia.

Autorka dokonuje oceny polskiej polityki społecznej lat 1971–2013 z punktu widzenia procesu starzenia się ludności. analizując przyczyny zaniechań i opó

:

Cena:


Amunicja i jej elaboracja. Praktyczny poradnik

Autor: Jerzy A. Ejsmont

Publikacja ta jest nowym. aktualnym wydaniem bardzo popularnej książki prof. Jerzego A. Ejsmonta dotyczącej zagadnień związanych z elaboracją amunicji. Od I wydania minęło prawie 10 lat. w związku z czym zaistniała konieczność rozszerzenia i uaktualnienia poradnika.

Elaboracja amunicji to zespół czynności. których celem jest wytworzenie w warunkach domowych pełnosprawnej amunicji. wykorzystując zakupiony proch. spłonki i pociski oraz odzyskane łuski.

Poradnik zawiera praktyczny opis takich zagadnień. jak:

elementy nabojów i ich wpływ na właściwości amunicji. samodzielne sposoby elaboracji amunicji w warunkach domowych. zasady bezpieczeństwa. tabele elaboracyjne i dane pocisków najpopularniejszych kalibró

30: https://woblink.com/ebook/czlowiek-znikad-gregg-hurwitz-maria-gebicka-frac-127499u

Cena:trauma max czornyj, cudowny czwartek, angelika szelągowska-mironiuk, zakaz dowodowy, przygody pana samochodzika, janusz małłek, darmowe audiobooki, mieczysław łobocki, zatoka świń książka pdf, chłopcy z placu broni pdf wolne lektury, winiarski polityka gospodarcza, nie tłumacz się działaj pdf, sztuka spania i wstawania, podział sekt, walcząc z ciszą pdf, pragmatyki pracownicze, fragmenty statku kosmicznego gta 5, meghan march bogaty i grzeszny pdf…