Partja winta

Autor: Anton Czechow

‚Partja winta’ to zbiór 27 opowiadań autorstwa Antona Czechowa.

Autor ukazuje carską Rosję z zabawnej perspektywy poprzez krótkie. lecz niezwykle trafne i śmieszne historie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.7


Zespół 8 – „Fundusze. rezerwy i wynik finansowy” po zmianach

Autor: Izabela Motowilczuk

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa. budżetów jednostek samorządu terytorialnego. jednostek budżetowych. samorządowych zakładów budżetowych. państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1911). To ważny akt prawny dla księgowych. Dlatego w 2018 r. publikujemy serię Poradników. w których są zostaną aktualne zasady prowadzenia ewidencji księgowej w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych. Eksperci podadzą zastosowanie w praktyce zmienionych przepisów tego rozporządzenia oraz zmian

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


https://woblink.com/product-publication/download/190552/epub

1: Autor

:

Cena:


Jak żuk gnojak kulę toczył

Autor: Katarzyna Michalec

Czy ktoś kiedyś myślał o tym.

czemu żuczek. a nie motyl

toczy przez las wielką kulę?

Po co ona mu w ogóle?

Jest obiektem do badania?

Służy mu do szpiegowania

albo sławę da mu w świecie?

Odpowiedzi tu znajdziecie.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Małe wielkie rzeczy

Autor: Henry Fraser

Sparaliżowany od szyi w dół. Henry pokonał niewyobrażalne trudności. by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. W swojej książce Henry pisze o tym. jak w wyzwaniach. które stawiało przed nim życie. zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu. że każdy dzień może być dobry.

„Małe wielkie rzeczy” przemówią do każdego. kto zmaga się z jakimikolwiek przeciwnościami losu. To przepiękna opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas – sile. która pokona największe trudności.

„Henry Fraser to jedna z najbardziej niezwykłych osób. jakie spotkałam”. –

:

Cena:


Ważniejsze niż Wszechświat

Autor: Michał Heller

Wielkie Pytania nigdy nie milkną całkowicie….

Dlaczego w ogóle coś istnieje? Dlaczego to „coś” jest Wszechświatem? Czy da się wyzwolić z niewoli czasu? Czy istnienie zła w historii Wszechświata da się jakoś usprawiedliwić?

W swojej najnowszej książce Michał Heller zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami. jakie stawia Wszechświat i nasza własna egzystencja. sięgając do szerokiego zaplecza rozmaitych działów nauki. dociekań filozoficznych. analiz teologów i różnych myślicieli. Autor przedstawia własną wizję świata dowodząc. że Wielkie Pytania zawierają w sobie także cień odpowiedzi – na pytanie. kim jest ten. kto pyta.

Są pytania małe. większe i największe. Są pytania prywatne. stawiane w swoim własnym interesie. i pytania ogólnoludzkie – takie. które roztrząsają filozofowie i których pełna jest literatura. Istnieją wszakże pytania o szczególnym ciężarze gatunkowym; często nazywa się je Wielkimi Pytaniami. Typowym przykładem Wielkiego Pytania. i to z najwyższej półki. jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia. czy sens Wszechświata. po prostu o sens. Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na drobne tego Wielkiego Pytania.

Michał Heller

Michał Heller – uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Jak być uczonym (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 30.9


ISBN

9788366071377: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/zgadnij-kto-chris-mcgeorge-133654u

Cena:kompendium neurologii, 365 dni za darmo, udręka braku pożądania, królowie clonmelu, tomasz kawka, paweł jasienica książki, to zdarza się tylko w filmach, 365 dni kreatywnej zabawy, jak skutecznie zajść w ciążę, co jest na końcu wszechświata, ludlum audiobook, earth 2160, karolcia tekst do wydruku, rytual przejscia, piraci z karaibów na krańcu świata napisy, james bond nightfire…