Korneliusz i Incendium

Autor: Tomasz Raksa

W mieście elfów. magicznym Stilgado. płonie boski ogień Incendium. Za murami. które oddziela od ludzkich królestw nieprzebyta puszcza. tętni barwne życie.

Czarodziej Korneliusz – elf dyplomata. oficjalny reprezentant miasta – wędruje między królestwami. o władzę nad którymi walczy bezwzględny Berer. renegat opanowany żądzą wyniszczenia rasy ludzkiej.

Podczas jednej ze swych wypraw Korneliusz ratuje chłopca sierotę.

Czy młody czarodziej odwdzięczy się swemu wybawcy?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


Czyste mięso

Autor: Shapiro Paul

Historia dzieje się na naszych oczach: odkryto sposób na wytwarzanie wystarczającej ilości jedzenia dla wciąż rosnącej ludzkiej populacji.

Ziemia ledwo dyszy. Wzrost zaludnienia i popytu na mięso. jaja. nabiał i skórę sprawia. że przemysłowa hodowla miliardów zwierząt stała się ze wszech miar szkodliwa. Nie ma nic naturalnego w kurze. której podaje się stymulatory wzrostu i hoduje w szopie z kilkudziesięcioma tysiącami innych. ani w krowie czy świni. które wraz z paszą wchłaniają obłędne ilości antybiotyków.

Dlatego trwają zaawansowane prace nad produkcją i komercjalizacją czystego mięsa – prawdziwego mięsa – tworzonego bez udziału zwierząt. Naukowcy zapewniają. że rozwój mięsa z tkanki zwierzęcej nie da fałszywego mięsa. tak jak sklonowanie owcy nie doprowadziło do powstani

31: https://woblink.com/ebook/pod-woda-steadman-catherine-129124u

Cena:


Galician Polyphony Places and Voices

Autor: Alina Molisak

Galicia became the subject of many valuable studies. not only among Polish scholars. Most of this research. however. manifested an approach that involved the reconstruction of the subject. the theme. or – particularly – the myth of Galicia in literature and culture. In the meantime. the horizon of studies on the former Habsburg province that have been undertaken in the context of the publication Galician Polyphony: Places and Voices is defined by such research perspectives as memorological. post-dependence. and above all – geopoetrological studies. The application of these methodologies to Galician subject matter led to an approach centered around poetrological and political aspects of the representation of space. the issues of negotiating individual and collective identity in the

:

Cena:


79.2

https://woblink.com/ebook/rejestr-naleznosci-publicznoprawnych-hanna-kmieciak-zbigniew-krol-130047u: https://woblink.com/product-publication/download/130047/pdf

Autor

:

Cena:


Ten czas.Wiersze zebrane

Autor: Krzysztof Kamil Baczyński

Najpełniejszy zbiór wierszy Baczyńskiego w jednym tomie.

Swojej matce powiedział: ‚Mamo. ja muszę bardzo szybko i w krótkim czasie przeżyć całe życie’. Dlatego Krzysztof Kamil Baczyński głodny życia pisał intensywnie i dużo. Od najczulszych erotyków do żony Barbary Drapczyńskiej. po wstrząsające wojenne obrazy będące wyrazem okupacyjnej tragedii jego pokolenia.

Mijają kolejne dekady. a jego talent i wrażliwość wciąż fascynują następne pokolenia.

Krzysztof Kamil Baczyński (1921–1944) – absolwent gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie. student polonistyki na tajnym Uniwersytecie Warszawskim. Poeta. podchorąży Armii Krajowej. uczestnik Powstania Warszawskiego. podharcmistrz Szarych Szeregów. żołnierz batalionu ‚Parasol’. Uważany za najwybitniejszego poetę czasu okupacji. Za życia opublikował cztery tomiki poezji oraz wiele utworów prasie i wydawnictwach konspiracyjnych. Zginał 4 sierpnia 1944 roku od kuli niemieckiego snajpera na posterunku w pałacu Blanka. Miał zaledwie 23 lata.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 39.9opowiadania erotyczne pl, kocie opowieści, operator 112, lowca cieni, barbara szacka wprowadzenie do socjologii pdf, jan wiktor sienkiewicz, karolina baar, czekam na śmierć, autor dzieci kapitana granta, czas i miejsce akcji oskar i róża, bluszcz symbolika, zapach grzechu pdf, chata paul young, sprawozdanie cechy, optymalizacja dyskretna, polski bajer, kontrolowana zdrada, pakt z diabłem pdf, apostati…