Chłopak z pianinem

Autor: Ewa Sułek

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Cena:


ISBN

9788365778734: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/zapadnia-zbigniew-kosiorowski-135673u

Cena:


Odrodzenie Joan Ashby

Autor: Cherise Wolas

„To. że się zezłościłem na osobę. która nie istnieje. jest zasługą Cherise Wolas. której udało się z powodzeniem stworzyć skomplikowaną i wyrazistą postać fikcyjną”.

The New York Times Book Review

Postrzegałam wyniszczającą naturę miłości. jako zagrożenie dla poważnych kobiet. Ale fantastyczny mężczyzna. którego poślubiłam. wierzy podobnie jak ja. że praca jest najważniejsza i absolutnie żadnych dzieci – teraz miłość wydaje mi się czymś cudownym.

Te słowa mogłaby powiedzieć do entuzjastycznie nastawionej publiczności Joan Ashby. genialna pisarka dużego kalibru. której mroczne i jedyne w swoim rodzaju opowiadania są sensacją w literackim świecie.

Kiedy Joan przekonuje się. że zaszła w ciążę. jest oszołomiona radością Martina. jego natychmiastowym zerwaniem ich umowy. Podejmuje wtedy brzemienną w skutki decyzję bez oglądania się na siebie. by stworzyć rodzinę. której tak naprawdę nie chciała.

Wychowanie dwóch wcześnie rozwiniętych synów staje się dla niej wyzwaniem i miną dziesięciolecia zanim ukończy swoją mistrzowską powieść. Gdy jest gotowa ponownie stanąć w świetle reflektorów. wrócić do życia. które porzuciła dla miłości. zdrada na miarę szekspirowskiej tragedii zmusza ją do podważenia wyborów. jakich dokonała w życiu.

Epicka. inspirująca. niesłychanie ambitna i napisana oszałamiająco dobrym językiem książka Zmartwychwstanie Joan Ashby to historia o poświęceniu i macierzyństwie. obciążeniu talentem i oczekiwaniami. Wspaniały debiut Cherise Wolas to opowieść o kobiecie obdarzonej niezłomną ambicją i jej zmaganiach z życiem.

Cherise Wolas jest pisarką. prawniczką i producentką filmową. Urodzona w Los Angeles. mieszka z mężem w Nowym Jorku. Zmartwychwstanie Joan Ashby to jej debiut literacki.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 40.99oskar i pani róża sprawdzian, atmosfera miejsca, złap równowagę, sexedpl pdf, imperium chmur, klątwa ruin, książka podobna do 365 dni, kraje biedne i bogate, czy tarot mówi prawdę, czy drzazga jest niebezpieczna, historia narkotyków, przemoc pdf, trening mózgu książka, s nowak metodologia badań społecznych…