Bezimienni Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego

Autor: Roman Wilkanowicz

Książka ta obejmuje dzieje konspiracji przedpowstaniowej. uwzględniając wypadki do dnia wybuchu Powstania w Poznaniu t. j. 27 grudnia 1918.

Wypełnia. choć w części lukę pozostawioną przez publikacje tego rodzaju. i rzuca pewne światło na działalność naszego „Harcerstwa’ i „Polskiej Organizacji Wojskowej’ (P.O.W.) w Powstaniu. a więc działalność dwóch najżywotniejszych grup bojowych.

Z czysto zrozumiałych względów autor wstrzymał się od ujawniania nazwisk poszczególnych uczestników.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Najgorętsza para w mieście

Autor: Joss Wood

Sage Ballantyne. bogata projektantka biżuterii. prowadzi życie. którego niejedna kobieta mogłaby jej pozazdrościć. Ale to tylko pozory. bo jej życiem rządzi lęk przed stratą kogoś. kogo kocha. Właśnie dlatego rozstała się z Tyce’em. jedynym mężczyzną. na którym naprawdę jej zależało. Gdy spotyka go po trzech latach. znowu nie może mu się oprzeć. Tyce. ceniony artysta malarz. podobnie jak Sage unika stałych związków. Nie potrafią z sobą rozmawiać. ale w łóżku dogadują się znakomicie…

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:


Wersal show

Autor: Marta Półtorak

Kolory są obecne w wierszach z tomiku „Wersal Show”. gdzie – jak w rokokowych obrazach. światło i cień po równo obdarowują kadry swoimi względami. Barwy i ich tonacje w wierszach mają pełnić rolę metafizyczną. specyficznego predykatu. gdzie energia to synonim różnorakich emocji. które posiadają trzy atrybuty: odcień. nasycenie i luminację. Czasem przedstawienie tego. co chcemy balansuje na granicy złości i ironii. aluzji i skojarzeń. Możemy bawić się w meandryczny tor formy. a zarazem pokazać prostotę przekazu. Tak zwyczajnie – dla zasady. która mówi. że można być całkowicie wolnym – trzeba tylko w to uwierzyć. że wszystko co nas spotyka jest umowne. Dziesięć lat temu wydałam pierwszy tomik. nigdy nie chciałabym. by odebrano go jako konstrukcję. gdzie istnieje jakikolwiek cień kiczu. Dzis

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 15


ISBN

9788375697629: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/uzyczam-ci-jezu-mojego-glosu-a-ty-mow-malgorzata-pabis-agnieszka-gracz-140938u

Cena: Agnieszka Gracz


ISBN

9788381471510: Wydawnictwo

Format

27: https://woblin

Cena: 24dr dolittle audiobook, twardoch pokora, laila shukri kim jest, czarodziej z legend, test matematyka klasa 3, piotruś pan bajka, myszy i ludzie, słownik terminów psychologicznych pdf, nicholas sparks pdf, zbigniew mikołejko żona, zapomniany język psów w praktyce pdf, wojna światów 2018, magia kąsa pdf, gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2017, polska krew, księga dobrych myśli…