To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


Klątwa utopców

Autor: Iwona Banach

Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”!

Dagmara musi zająć się dziadkiem przez kilka dni. Nic prostszego? Nie w tym przypadku! Starszy pan zafunduje jej wakacje w zrujnowanym szpitalu psychiatrycznym na Roztoczu. Ludzie są tu mili i spokojni. szkoda tylko. że akurat ktoś postanowił wymordować pół wioski. No cóż. są miejsca. gdzie nawet najbłahsze urazy starannie się pielęgnuje. by z czasem wyrosły na porządne spory sąsiedzkie. i Utopce to jedno z tych uroczych miejsc. Warto je odwiedzić! Tutaj można się zakochać… na zabój!

Ta książka  to ostrzeżenie! Nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować katastrofę w ruchu lądowym i kłopoty matrymonialne. nieboszczyk w płynie nie wpływa dobrze na cerę. a konkursy esemesowe mogą być przyczyną śmiertelnego za

32.9: https://woblink.com/ebook/plaga-samobojcow-suzanne-young-17805u

Cena:


Creative writing publicystycznych tekstów dziennikarskich

Autor: Piotr Lewandowski

Na polskim rynku wydawniczym nadal odczuwa się brak szerokiej oferty nowoczesnych. a przy tym profesjonalnie przygotowanych publikacji. uczących współczesnego warsztatu dziennikarskiego. Proponowane dzieło. autorstwa Piotra Lewandowskiego. ma tą szczególną wartość. iż napisane jest z ogromnym wyczuciem dla problemów warsztatowych przed jakimi staje młody adept sztuki dziennikarskiej. Ma mu służyć i ułatwiać profesjonalizację jego warsztatu pracy. Dzieło to tworzy oczywistą całość z pierwszą pracą P. Lewandowskiego. poświęconą praktyce dziennikarskiej (‚Creative writing informacyjnych tekstów dziennikarskich’) i jest jego naturalną kontynuacją.Również i tym razem Autor kładzie silny nacisk na ukazanie jak istotną rolę w pracy dziennikarza odg

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14


Kroniki zakopiańskie

Autor: Maciej Krupa

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Kroniki zakopiańskie to zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego. Tatr i Podtatrza. „reportaże z przeszłości” wioski. a potem miasteczka. które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego – subiektywna i emocjonalna. odległa od akademickiej dyscypliny. ale prawdziwa. Autor chętniej wybiera włóczęgów niż sportowców. chętniej pisze o wizjonerach niż o statecznych obywatelach. o górskich wycieczkach niż o akademiach ku czci.

Idzie tropem myśli Rafała Malczewskiego. który w 1935 roku notował: „Wraz z torem kolejowym kończy się i Polska. i Europa. i cały wielki świat – ot zaczyna się Zakopane. miejscowość przedziwna i urocza. jedyna na podhalańskiej ziemi. a może i na całym globie. Jakaż bowiem wioska podgórska potrafiła przez szereg lat skupiać wszystko to. co miał naród najlepszego? Były okresy. gdy promieniowała na całą Polskę natężonym życiem kulturalnym przybyszów – najświetniejszych umysłów i najbardziej gorejących serc”. Pisze historię miejsca symbolu. fenomenu z pogranicza jawy i mitu.

‚Opowieści? Szkice historyczne? Gawędy? Eseje? Nie wiem. jak nazwać ten gatunek. lecz wiem. że „Kroniki zakopiańskie”. choć wyładowane po brzegi faktami. są lekkie. dowcipne. potoczyste. Po tę książkę sięgnie zarówno stary górołaz. jak początkujący łazik. zakopiański wyga i przejezdny gość. Maciej Krupa umie zaciekawić czytelnika i ma mu wiele do powiedzenia. Przeczytałem z dużą przyjemnością!’ Antoni Kroh

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 39.9


ISBN

9788380698260: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/z-pokora-przez-zycie-wojciech-pokora-krzysztof-pyzia-18100u

Cena: Krzysztof Pyziaostatnia piosenka książka pdf, michał matysiak, strefa skażenia online, sapiens pdf, elite kings club. tom 2. marionetka pdf, stanislaw kot, stanisław owsiak finanse pdf, prosty układ pdf, niemiecki dla dzieci ćwiczenia do wydruku, shitshow ameryka się sypie a oglądalność szybuje, jacek osiński, surtout, szczęśliwy mózg pdf, tomasz komornicki, opowiadania erotyczne w autobusie, nieodgadniona pdf, prawa człowieka w afryce, krotka rozprawa miedzy 3 osobami, śpiąca królewna audiobook, blanka lipińska 365 dni fragmenty, lawenda w chodakach, braksator…