ISBN

9788380839564: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/zakrecone-dzieciaki-ilona-tront-130043u

Cena:


Widziałem oblężenie Warszawy

Autor: Alexander Polonius

Z płonącej stolicy przez Wilno. Kowno i Rygę do Londynu. a teraz książka o tym po 77 latach ukazuje się w Polsce.

Widziałem oblężenie Warszawy jest jak scenariusz dobrego. trzymającego w napięciu filmu – zwykły przyjazd na wakacje do Polski zamienia się nagle w ciąg dramatycznych przygód i walkę o życie we wrześniu 1939 roku.

Oblężenie Warszawy. rdzeń tej książki. świetnie udokumentował już amerykański fotograf Julien Bryan… który zresztą się tu pojawia. Dziennik Poloniusa jest równie dobrą relacją. Autor ma dar obserwacji i doskonale potrafi opowiadać ‒ jego opisy są szczegółowe i plastyczne jak zdjęcia. emocje doskonale ukazane. napięcie nie opada. a z kart wyłania się prawdziwy obraz życia w atakowanej Polsce i obleganej stolicy. z jasnymi. optymistycznymi akcentami. ale też z całym okrucieństwem wojny: ogromnymi zniszczeniami i śmiercią.

O piszącym pod pseudonimem autorze wiadomo niewiele – że jest naukowcem. że od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii i że ma rodzinę w Warszawie. Tyle sam o sobie powiedział. Ale czy istotnie mało o nim wiadomo? Pewne jest. że dopóki nie uda się odkryć i potwierdzić jego tożsamości. będzie o nim mówiła ta książka. A z niej wyłania się nie tylko obraz walczącej w 1939 roku Polski. ale także obraz jednego z jej synów – człowieka inteligentnego i wykształconego. zaradnego i wrażliwego. kochającego syna. wnuka i brata oraz bolejącego nad losem ojczyzny patrioty. Dobrego Polaka.

Książka. wydana w Wielkiej Brytanii w 1941 roku. natychmiast zyskała rozgłos. a jej egzemplarze znajdują się w bibliotekach na całym świecie. w tym w bibliotece amerykańskiego Kongresu.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 45.9


Klub Pickwicka

Autor: Karol Dickens

Utwór opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


ISBN

9788380534711: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/oswoic-alergie-mylek-danuta-133708u

Cena:


ISBN

9788380171589: Wydawnictwo

Format

15.75: htt

Cena:czarna owieczka lektura, justyna kopińska wiek, zagrożenia 21 wieku, minecraft pdf, metody badawcze w naukach politycznych pdf, podpalacz, dziurki w nosie, karolina korwin piotrowska książka, kurdupel, nobel literacki, kevin hearne kroniki żelaznego druida, hanna krall pola, owady polski kozłowski, kościół ewangelicko augsburski w polsce…