Koncert dla sir Warrena

Autor: Georgie Lee

Marianne Domville wciąż ponosi konsekwencje skandalu wywołanego przez matkę. Choć od jej śmierci minęło kilka lat. Marianne wciąż nosi piętno córki zdrajczyni i nie jest mile widziana w towarzystwie. Nie mogąc uczestniczyć w balach i atrakcjach Londynu. oddaje się swej największej pasji – komponowaniu i grze na fortepianie. Wkrótce poznaje sir Warrena Stevensa. który jest pod wielkim wrażeniem jej muzyki. Warren obiecuje spełnić marzenie Marianne o wydaniu jej utworów. jeśli ona przyjmie jego nietypową propozycję. Warren chce. aby Marianne dawała mu prywatne koncerty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


Tyleśmy już przeszli … Dziennik pisany w bunkrze (Żółkiew 1942-1944)

Autor: Clara Kramer

Clara Kramer urodziła się w 1927 r. w Żółkwi jako Klara Schwarz. Była pierwszym dzieckiem Salki z domu Reitzfeld (1904–1959) i Meira (Majera) Schwarza (1886– 1959); w 1928 r. na świat przyszła jej młodsza siostra. Mania. Rodzina mieszkała w mieście od zawsze. Dziadek ze strony matki Szymon Reitzfeld (zm. 1941) był wraz z mieszkającymi w sąsiedztwie rodzinami Patrontaschów i Mehlmanów właścicielem tłoczni oleju. zwanej potocznie olejarnią. którą zarządzał Meir Schwarz. Historii życia autorki dziennika nie sposób opisać inaczej. jak na tle historii jej miasta rodzinnego i jego społeczności żydowskiej. Żółkiew leżała przed wojną w województwie lwowskim Drugiej Rzeczypospolitej i była dość typowym galicyjskim miasteczkiem

:

Cena:dziennik mojego zniknięcia, kartkówki z matematyki klasa 3, openminder, wypracowania ten obcy, andre stern, kolokacje angielski pdf, czasy w języku francuskim, zmień swoje ciało, dubaj modelki, metagenealogia, lew halicki, uruszczak historia państwa i prawa polskiego pdf, anna więcek, earth 2160, balladyna mobi, wojskowość, olgierd narkiewicz, dziady cz.2 opracowanie, literatura logopedyczna…