https://woblink.com/product-publication/download/28418/epub

1:

:

Cena:


Święty Jacek Odrowąż

Autor: Mary Windeatt-Fabyan

Książka opisuje niezwykłe życie świętego Jacka Odrowąża: jego podróże. kazania i cuda – nawet wskrzeszanie zmarłych!

Jest to wspaniała opowieść o tym. jak święty Jacek i jego dominikanie zaszczepili wiarę katolicką w Polsce. na Rusi. Litwie i w całej północnej Europie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Czarny charakter

Autor: Łukasz Stachniak

Zaskakujący debiut Warszawiaka z ulicy Twardej to dzieje miasta. które zniknęło. opowiedziane językiem. którego już nie ma.

Fałszerze. kieszonkowcy. włamywacze. płatni zabójcy oraz skorumpowani stróże prawa.

Ulice-legendy: Krochmalna. Żelazna. Twarda. 

Domy gry. burdele. mordownie. 

Walki gangów. brutalne morderstwa. nierozwikłane zbrodnie. które nie doczekają się kary.

Czarny charakter to powieść o warszawskiej ulicy. Tej przedwojennej. tej okupowanej i tej stalinowskiej. Przewodnikiem po niej jest Ładeczek Lajzer. wnuk podrzędnego poborcy haraczu. Wraz z nim zawitamy na stołeczne bazary. do spelun. zrujnowanych domów i przeludnionych piwnic. 

Trzy Warszawy. Dwóch przyjaciół z marginesu. Jedno pragnienie władzy. I zemsty. 

Wys

:

Cena:


Ostatni pilot myśliwca

Autor: Jerzy Główczewski

Burzliwe dzieje Jerzego Główczewskiego. przedwojennego polskiego inteligenta. ostatniego żyjącego pilota myśliwca. jego rodziny. przyjaciół oraz kolegów składają się na barwną. napiętnowaną dramatami sagę. obejmującą czas od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Wartka. nasycona szczegółem i humorem narracja sprawia. że książkę czyta się jak powieść przygodową.

Książka przypomina między innymi historię polskich pilotów w lotnictwie na Zachodzie. Relacjonuje wydarzenia. które coraz bardziej zacierają się w świadomości Polaków. a tym młodszym są zupełnie nieznane.

Cała nasza współczesność jest wynikiem naszej wspólnej przeszłości. osobistej i zbiorowej. Żyję od ponad pół wieku za granicą. na stałe

22.5: https://woblink.com/ebook/kto-to-widzial-milosz-waligorski-28643u

Cena:


19

https://woblink.com/ebook/rozruch-inwestycyjny-damian-kleczewski-28749u: https://woblink.com/product-publication/download/28749/epub

:

Cena:


Wiry

Autor: Henryk Sienkiewicz

Początek XX wieku. Królestwo Polskie wstrząsane krawawą rewoltą. Agitacja. zamachy. morderstwa; obłęd i okrucieństwo socjalistycznej ideologii.

On – Władysław Krzycki – młody dziedzic. przystojny i szarmancki. skrywający w swym sercu… mroczny sekret przeszłości. Ona – Agnes Anney – tajemnicza. prześliczna Angielka. której serce bije dla Krzyckiego.

A pomiędzy nimi: z pozoru błahe. lecz narastające problemy. skrywane zaskakujące tajemnice. tragiczne skutki nierozważnego zachowania. także niepokoje. groźby i gwałt rewolucji.

Sienkiewicz precyzyjnie i bezwzględnie rozprawia się z absurdem socjalizmu; zdecydowanie piętnuje utratę wiary w tradycyjny system wartości; domaga się odpowiedzialności za złe czyny; uświadamia Czytel

25: https://woblink.com/ebook/miasto-gruzinskie-w-swietle-europejskiej-i-orientalnej-koncepcji-urbanistycznej-marika-pirveli-28644u

Cena:seksualność człowieka pdf, michael newton wędrówka dusz, egzemplum, dreamland opiatowa epidemia w usa, jak pokochać siebie pdf, materiały z pamięcią kształtu, phil zimbardo, piotr bogdalski, kronika długosza pdf, marynina, kodeks drogowy książka, obnażacz kwaśnicówka, niewidzialny człowiek książka, publio wyborcza, z ziemi na księżyc…