Pozdrawiam z Demoluda

Autor: Aneta Wybieralska

Jaka tak naprawdę była Polska Rzeczpospolita Ludowa? Jak to często bywa. również w tym przypadku punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Miejscem zaś. z którego autorka spogląda na socjalistyczną rzeczywistość. jest fotel autokaru wiozącego polskich wycieczkowiczów do bratnich krajów demokracji ludowej. Młoda wrocławianka Aneta. ukończywszy kurs dla pilotów wycieczek zagranicznych. podróżuje z grupami polskich turystów do krajów obozu socjalistycznego. Wrodzona ciekawość świata i ironiczne poczucie humoru bohaterki pomagają jej w bacznym obserwowaniu i komentowaniu niełatwego życia rodaków u schyłku PRL-u.

Wszechobecne kolejki. puste półki sklepowe. szarość i bylejakość… I przemożna chęć wyrwania się choć na chwilę do innego. bardziej dostatniego świ

24: https://woblink.com/ebook/poprawiny-halina-grochowska-137447u

Cena:


Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Pozdrawiam z Demoluda

Autor: Aneta Wybieralska

Jaka tak naprawdę była Polska Rzeczpospolita Ludowa? Jak to często bywa. również w tym przypadku punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Miejscem zaś. z którego autorka spogląda na socjalistyczną rzeczywistość. jest fotel autokaru wiozącego polskich wycieczkowiczów do bratnich krajów demokracji ludowej. Młoda wrocławianka Aneta. ukończywszy kurs dla pilotów wycieczek zagranicznych. podróżuje z grupami polskich turystów do krajów obozu socjalistycznego. Wrodzona ciekawość świata i ironiczne poczucie humoru bohaterki pomagają jej w bacznym obserwowaniu i komentowaniu niełatwego życia rodaków u schyłku PRL-u.

Wszechobecne kolejki. puste półki sklepowe. szarość i bylejakość… I przemożna chęć wyrwania się choć na chwilę do innego. bardziej dostatniego świ

24: https://woblink.com/ebook/poprawiny-halina-grochowska-137447u

Cena:


https://woblink.com/ebook/leczenie-silami-natury-viktor-grotowicz-michalsen-andreas-137457u

https://woblink.com/product-publication/download/137457/epub: 1

:

Cena:


1

:

:

Cena:vi keeland tylko twój pdf, bledy logiczne, czarna owieczka doc, pn-en iso/iec 17025 pdf chomikuj, bajka o brzydkim kaczatku, dzieje polski tom 4, sławomir kwiecień, baśka wojtek friedmann, nizioł metodyka rozwiązywania zadań z mechaniki pdf, bezpieczeństwo energetyczne pdf, karolcia lektura streszczenie, ryszard kantor, początek dan brown pdf, a ja zem jej powiedziala, tylko nie mów nikomu do pobrania…