Szlaki

Autor: Macfarlane Robert

Dawne szlaki rzadko znikają. chyba że pochłonie je morze albo przykryje asfalt. Trwają pod postacią ledwo dostrzegalnych elementów krajobrazu – widocznych dla tych. którzy wiedzą. na co zwracać uwagę.

Robert Macfarlane odkrywa przed nami zapomniany świat: trakty. drogi. szlaki handlowe i trasy. którymi kiedyś podążali pielgrzymi. Pieszo i na rowerze. w upale i mrozie. ze złamanym żebrem. pęcherzami na nogach. niekiedy bez snu – przemierza południowo-wschodnią Anglię. północno-zachodnią Szkocję. Hiszpanię. prowincję Sichuan i Palestynę. Jego duchowym przewodnikiem w snuciu opowieści o wzajemnym kształtowaniu ludzi i miejsc jest dwudziestowieczny pisarz i poeta. Edward Thomas.

Ta książka to prawdziwe „tour de force” jednego z najznakomitszych współczesnych brytyjskich pisarzy. wiel

Wydawnictwo: Znak

Cena: 35.99


ISBN

9788365648266: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/sektor-kolejowy-w-polityce-transportowej-unii-europejskiej-engelhardt-juliusz-133982u

Cena:


Duchy przeszłości. Morderstwa z jamnikami

Autor: Józefa Murawska

W małym. spokojnym kurorcie we Francji. gdzie życie toczy się leniwie. a kuracjusze z całego świata próbują podreperować swoje zdrowie. dochodzi do kilku tajemniczych morderstw. Jedną z ofiar jest Krystyna Dubois. znajoma żony Maksa Nowaka. sławnego pisarza. który wraz z belgijskim detektywem Guyem Van den Benden stara się rozwikłać zagadkę dziwnych zgonów. Towarzyszą im trzy starsze panie oraz pisarka Dominika Rigo i jej dwa jamniki. Czy ten nietypowy zespół ma szansę na wytropienie i ujęcie sprawcy?

Druga część cyklu „Duchy przeszłości” to mnóstwo zaskakujących. fantastycznych przygód. niebanalni bohaterowie i tajemnice. które czyhają za każdym rogiem pozornie sennego francuskiego miasteczka…

– Panie Nowak. Krystyna Du

:

Cena:


Detektyw Van Veeteren (#7). Karambol

Autor: Håkan Nesser

Siódma książka w serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w Maardam.

Pijany kierowca powoduje wypadek. w wyniku którego ginie młody chłopak. Sprawca pod osłoną deszczu i ciemności ucieka z miejsca przestępstwa. W wyniku wypadku jego życie radykalnie się zmienia. Musi podejmować coraz to bardziej ryzykowne decyzje. zacierać ślady… Kłamstwa rodzą jednak kolejne kłamstwa… Wydaje się. że jego życiem powoduje jakaś perwersyjna. złowroga logika. która prędzej czy później doprowadzi go do zguby… Pytanie tylko kiedy. i jak wiele zła zdoła jeszcze wyrządzić. Komisarz Reinhart. policja Maardam i. oczywiście. detektyw Van Veeteren muszą temu zapobiec – rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę. od której wyjaśnienia może zależeć życie…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 28.99


Wojownik

Autor: Bielecki Karol

„Wojownik” to wspomnienia Karola Bieleckiego – jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. To inspirująca i motywująca opowieść o człowieku. który przez ponad dwadzieścia lat uprawiał sport na najwyższym światowym poziomie i mimo przeciwności losu nigdy nie dawał za wygraną. Kiedy w 2010 roku w trakcie meczu z Chorwacją stracił oko. wszystkim wydawało się. że to koniec jego pięknej kariery. Na przekór wszystkim i wszystkiemu wrócił jednak do gry i jeszcze przez kilka lat był podporą reprezentacji Polski oraz swojego klubu. Ma w dorobku medale Mistrzostw Świata oraz tytuł króla strzelców IO w Rio de Janeiro.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9


Intrygi

Autor: Mercedes Lackey

Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu

Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie. Mags dowiaduje się. że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów. Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników. których cel jest nieznany. sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność. nim król i dwór uznają go za zdrajcę? Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi. a wszystkie znaki wskazują na to. iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje. jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…

„Ekscytująca lektura! Mags jest niezwykle wiarygodnie skonstruowanym bohaterem. stającym przed wieloma wyzwaniami. którego polubią wszyscy starzy i nowi fani twórczości Mercedes Lackey’.

„RT Book Review”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Wojna i pokój. Tom 2

Autor: Lew Tołstoj

‚Wojna i pokój’ to 9-tomowa klasyka uznana za rosyjską epopeje narodową. Niezwykła opowieść o Rosji z czasów wojen napoleońskich. Zawiera szczegółowy obraz społeczeństwa tamtych lat. wyższe sfery i ich majątki. tradycyjny model rodziny oraz przedstawienie motywu wojny i pokoju oraz miłości i cierpienia. wszystko to w doskonale wyważonych proporcjach. Dla zainteresowanych historią i kulturą Rosji powinna to być pozycja obowiązkowa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3książka o rzucaniu palenia, rynkowy system finansowy, krysicki włodarski tom 2, gdyby nie ty pdf, zbigniew zajda, mezczyzni ktorzy nienawidza, ziemiański cyberpunk, ania makowska, piotr glas dzisiaj trzeba wybrać, święta księga judaizmu, poemat slowackiego, piekny pan, erin watt chomikuj, metro 2034 mobi, chyłka 3…