Mutacje. czyli ewolucja

Autor: Jack Burlay

Czy ktoś zastanawiał się nad tym. jak wyglądałby nasz świat. gdyby zwierzęta były inteligentne. a co więcej – umiałyby mówić? Czy to. co robimy z naszym środowiskiem jako ludzie. rozumna rasa (?). jest właściwe? Przedstawiony zbiór opowiadań nie jest odpowiedzią na te pytania. lecz wyraźnie sygnalizuje czytelnikom. że jesteśmy odpowiedzialni za nasz świat i inne stworzenia.

Na własne potrzeby autor zdefiniował własne nowele. jako nurt fantastyki proekologicznej (Eko-SF). Trochę żartem. trochę z przekorą przedstawił kilka wersji swojego świata SF. świata zwierząt inteligentnych. Bo gdyby jednak trzeba było się z nimi porozumieć…

Jack Burlay – polski autor SF i kryminałów. piszący pod pseudonimem. Sam o sobie mó

:

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 126216

https://woblink.com/ebook/trzykrotka-anna-szczesna-126216u

:

Cena:


Projektowanie instalacji tryskaczowych

Autor: Agnieszka Malesińska

Instalacje tryskaczowe spełniają bardzo ważną funkcję – ratują życie i chronią własność przed ogniem. Instalacje te działają w sposób niezawodny i efektywny.

W niniejszej publikacji monograficznej zostały przedstawione zasady projektowania stałych urządzeń tryskaczowych wodnych dla budynków o różnym sposobie użytkowania. wykluczając przestrzenie magazynowe. Wymagania projektowe ustalone zostały na podstawie aktów prawnych. norm i wytycznych obowiązujących w chwili powstawania książki.

Publikacja podzielona jest na następujące rozdziały:

1. Wprowadzenie. podział instalacji tryskaczowych

2. Budowa i zasada działania instalacji tryskaczowych


Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 209


Miesięcznik ZNAK nr 757: Kochać. chronić. uprawiać

Autor: autor zbiorowy

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej. Tom 1

Autor: Edward Franek

Publikacja przygotowana przez interdyscyplinarny zespół ekspertów. dotycząca zasad leczenia cukrzycy przez lekarzy różnych specjalności: ginekologów. endokrynologów. kardiologów. reumatologów. nefrologów. onkologów. hematologów. lekarzy rodzinnych. Poruszony został również sposób terapii u pacjentów geriatrycznych i osób po przeszczepach a także na oddziałach ratunkowych w stanach zagrożenia życia. Książka polecana specjalistom różnych dziedzin medycyny mającym kontakt w codziennej praktyce z pacjentami chorymi na cukrzycę.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 149psalmy przyszłości, skala doloplus, chromatografia nadkrytyczna, pisma procesowe wzory, karolcia streszczenie szczegółowe, prezentacja maturalna, dziady cz iii audiobook, nauka łaciny pdf, grzeszne gierki, spirit animals upadek bestii tom 6, jak być szczęśliwym singlem, kim jest stanisław michalkiewicz, dekalog piotr glas, marcin ligas agh, pdf to ebook, bez zobowiazan pl, powtórka z historii gimnazjum pdf, wymiary bezpieczeństwa, na saksy…