Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem

Autor: Liz Strachan

Gdy po raz pierwszy zobaczyliście tytuł tej książki. być może pomyśleliście. że jest w nim jakiś błąd. Ale tak właśnie ma być – ‚Proste jak pi’. Ale cóż to jest owo pi?
Weźmy taśmę mierniczą i jakiekolwiek okrągłe naczynie – wazon na kwiaty jest idealny. Dokonajmy pomiaru wzdłuż jego brzegu (matematycy nazywają to obwodem i oznaczają literą C). a następnie w poprzek w najszerszym miejscu wazonu – będzie to średnica. oznaczana jako D. Za pomocą kalkulatora w komórce podzielcie C przez D. Otrzymacie trójkę z mnóstwem miejsc dziesiętnych. Jeśli pierwszym miejscem dziesiętnym jest 1 lub 2. zmierzyliście dobrze. W ten sposób zetknęliście się ze szczególną liczbą. którą matematycy nazywają pi i oznaczają grecką literą π. aby uczynić ją nieco bardziej tajemniczą.
W tej książce spotkacie się nie tylko z pi. ale i wieloma innymi liczbami. I przekonacie się. że matematyka to naprawdę dobra zabawa.

Liz Strachan przez większość swej nauczycielskiej kariery uczyła matematyki w szkole w Montrose w południowo wschodniej Szkocji. Uwielbia pracę pisarską i ma w swoim dorobku ponad dwieście opublikowanych artykułów i opowiadań. Zdobyła również kilka nagród Scottish Association of Writers.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Tajemnica zapomnianych podziemi

Autor: Magdalena Lewańska

Dzieci dobrze wiedzą. co według dorosłych jest niebezpieczne. niezdrowe czy w inny sposób niedozwolone: na ogół to. co pachnie przygodą. Dla dwunastoletniego Szymona i jego kuzynostwa. Jana i Mileny. odnalezienie tajemnego wejścia do ukrytych w lesie podziemi. będzie początkiem niesamowitych wydarzeń. które mogą jednak okazać się niebezpieczne…

Co czeka pod ziemią na małych odkrywców? Kogo spotkają i co zobaczą w zapomnianych korytarzach? I czy uda im się wydostać na zewnątrz?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 19sex nie miłość vi keeland pdf, misja 100 tom 2, dmitrij strelnikoff, słownik wyrazów obcych online, grywalizacja książka, żeromski nowele, dwadzieścia osiem, nagie prostytutki, zaburzenia oddychania, asymetria lisa halliday, święty brunon bartoszyce, wstan, piotr kwiatkiewicz, boss of me tia louise pdf pl, najprościej, audiobook dla młodzieży, królowa mroku i powietrza pdf, smsowa gra pdf, wierszyk o dinozaurach…